Новини / Політика     18 лютого 2021 14:01

Проєкт зрошення на півдні України буде запущений вже цього року

У 2021 році буде розпочато програму зі зрошення та меліорації у південних областях України паралельно з впровадженням держаної підтримки агрострахування

Паралельно з впровадженням державної підтримки агрострахування на півдні України у 2021 році буде запущений національний проєкт зрошення та меліорації. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, коментуючи ухвалений урядом законопроєкт про агрострахування.

За його словами, з огляду на кліматичні зміни та збільшення епіцентру посухи, зрошення буде основою для підтримки аграріїв.

«Використання зрошуваних земель повинно стати не привілеєм, а звичайною практикою для аграріїв. Цього року ми розпочинаємо програму зі зрошення і меліорації на півдні України. Реалізація проєкту дасть поштовх для розвитку не тільки аграрного виробництва, а економіки в цілому, виробництва високомаржинальних культур та збільшить додану вартість на гектар», – зазначив міністр.

ЧитайтеАлекс Ліссітса: у аграрній стратегії не враховані три фундаментальні питання

Крім того, він нагадав, що інститут агрострахування повинен стати другим інструментом для регіонів півдня, які третій рік поспіль страждають від посухи. Тільки за минулий рік, площа загиблих сільгосп культур по всій Україні склала майже 771 тис га, з яких в Одеській області – 518 тис га.

«В рамках закону про агрострахування держава надасть підтримку аграріям, які мають застрахувати посіви. У разі ж, якщо посіви губляться, держава приймає свою ударну участь в компенсації вартості цих посівів для того, щоб аграрій міг мати фінансову подушку», – наголосив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортні ціни української соняшникової олії перевищили $1370/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також