Новини / Тваринництво     01 березня 2023 08:24

Заготівля кормів для бджіл на зиму


Бджільництво – заняття непросте і особливо клопітне у літній період. Крім іншого, потрібно запастися кормом, яким бджоли харчуватимуться напередодні зими. І кожен бджоляр має власну техніку заготівлі таких запасів.

Мед з акацій

Бджолярі не мають єдиної думки щодо цього: як у гравців казино Ельслотс, у них різні переваги. Деякі вважають, що найкращим бджолиним кормом узимку є мед, зібраний у травні. У багатьох регіонах це мед акацієвий, який вважається першосортним. Залишаючись у стільниках, він не зацукрується протягом року і навіть довше. Але найважливіше – у ньому немає паді.

Як запастися

Після збору рамки з акацієвим медом слід дістати з вуликів і поставити зберігатися з краю бджолиних гнізд (у лежаках) або у вуликах з кількох корпусів, де встановлюються решітки розділення. Такий варіант підходить лише для стаціонарних пасік.

Якщо пасіка є кочівною, перевозити наповнені медом рамки складно. У такому разі травневий мед необхідно витягти і залишити зберігатися доти, доки будуть сформовані зимові запаси корму, тобто до того часу, коли потрібно вводити фуражне підживлення.

Читайте: Як зберегти родючість ґрунту та збільшити власний прибуток без надмірних витрат на агрохімічні препарати

Альтернативні методи

Якщо травневого меду немає, як підживлення можна застосовувати бджолиний мед, зібраний з інших медоносних рослин, за винятком хрестоцвітих (суріпка, соняшник, ріпак). Із меду потрібно зробити сите, що просто: три частини меду плюс одна частина води. Такий корм буде ідеальним.

Якщо немає і такої можливості або бджоляр не хоче застосовувати метод для своїх бджіл, можна вдатися до цукру, найкраще сиропу. Тут необхідно знати такі нюанси:

  • на вироблення речовини, що допомагає переробляти сироп, комахи витрачають свій запас білка;
  • великі білкові втрати призводять до того, що бджоли стають слабкими;

Тривала слабкість призведе до загибелі комах.
З урахуванням таких особливостей бджіл слід давати підживлення строго у потрібний час. У цьому кількість цукру має відповідати величині бджолиної сім’ї.

Правила заготівлі

Цукровий корм краще заготовляти влітку: у цей період згодовування сиропу навіть у надмірних обсягах не позначиться негативно на розвитку та здоров’ї сім’ї. Улітку до вулика постійно проникає свіжий пилок. Температура зовні створює найкращі умови для безпечної переробки цукру, і бджоли практично не зношуються. Але навіть якщо комахи дещо ослабнуть, сім’я продовжить жити повноцінно.

Окрім того, після забору з акації (вона цвіте в середині червня) настає час так званої підтримки. Період триває близько 30 днів – доти будуть готові головні промислові медоносні рослини (липа, шавлія, лаванда). Протягом місяця підтримки та потрібно заготовити цукровий кормовий сироп.

Перед початком збору меду з головних медоносів слід вилучити рамки з сиропом і поставити на зберігання доти, доки сім’ї бджіл не будуть сформовані на зиму. Підгодовуючи комах під час заготівлі зимового цукру, слід запобігти його кристалізації в осередках. Для цього в сироп додається трохи оцтової кислоти.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що під Києвом з’явиться перша у світі ІТ-пасіка

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також