Новини    30 травня 2024 17:47

Загальна потужність зберігання наявних зерносховищ перевищує 50 млн т

Наразі нарощують потужності регіони, які знаходяться близько до західного кордону

Нині в Україні працює понад 1600 зерносховищ, із загальною потужністю зберігання понад 50 млн т, повідомив президент Асоціації елеваторів України, директор ProAgro Group Олег Клименко під час форуму Grain Storage Forum ELEVATOR та Agro Ukraine Summit 2024, передає AgroPortal.

Він окреслив проблемні питання у зберіганні та зазначив, що найбільше постраждали від війни елеватори на сході, півдні України, проте наразі нарощують потужності регіони, які знаходяться близько до західного кордону.

Загалом зберігання продукції сьогодні в задовільному стані, критичної ситуації немає. Але є певні проблеми, які вирішуються за допомогою облаштування потужностей на заході України, в центрі, а також за допомогою рукавів для зберігання зерна, — прокоментував Клименко.

За прогнозами компанії, цього року очікується врожай приблизно 76 млн т зерна, тоді як минулорічний показник був абсолютно рекордним і становив 79,2 млн т.

Зауважимо, за минулі два роки у виробників елеваторного обладнання не з’явилося більше клієнтів з галузі переробки зерна. Аграрії поки що зберігають фокус на зберіганні вирощеної продукції, розповіла генеральна директорка KMZ Industries Валерія Калашник в інтерв’ю Elevatorist.

Попри на очікуване збільшення попиту від переробних підприємств, протягом 2022-2023 рр. замовлень від них стало менше. Ми бачимо, що зберігається фокус на об’єктах зі зберігання та перевалки. Особливо це стосується ближчих до західного кордону регіонів. Західні області України й у два довоєнні роки демонстрували активний розвиток елеваторних потужностей, а зараз є найбільш активними районами будівництва, — зазначила Калашник.

Читайте також: Українські компанії стрімко зводять зерносховища біля кордонів

Окрім цього, від початку повномасштабного вторгнення є попит на відновлення пошкоджених елеваторів. Минулого року компанія KMZ Industries провела відновлення місткостей великого елеватора, в який влучила ракета.

Це комплексний складний проєкт: розбирали силоси, проводили дефектування, відновлювали пошкоджені конструкції або виготовляли нові, збирали наново. Звісно, повністю зруйновані частини довелось замінити. Разом з тим, ми намагалися максимально використати вціліле. Аграрії зараз не в найкращому фінансовому стані, тому одним із завдань було зекономити ресурси клієнта при відновленні об‘єкта, — розповіла директорка.

Нагадаємо, у Конотопському районі Сумської області на базі діючого комплексу напільного зберігання встановили два силоси МСВУ 165.16 виробництва “ЛУБНИМАШ”. Кожен силос має об’єм одночасного зберігання 6 800 тонн.

Новини за темою:  «Укрзалізниця» запустила онлайн-підключення до електромереж для бізнесу і населення: як подати заявку

На Черкащині “ЛУБНИМАШ” продовжує роботи з будівництва елеватора, загальна потужність якого становить 24 тисячі тонн одночасного зберігання.

На Тернопільщині створили унікальний генератор на біовідходах.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Нині все більше аграріїв відзначають економічну вигоду та ефективність зберігання зерна в полімерних рукавах.

На Тернопільщині новий елеватор запускає ПП “Західний Буг”.

На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...