Новини / Аналітика / Логістика     25 травня 2023 11:11

За тиждень після продовження зернової угоди в українських портах завантажили лише чотири судна


За 6 днів з моменту продовження роботи зернового коридору інспекцію на вхід пройшло лише 11 суден, що є дуже низьким показником, враховуючи значну чергу суден на вхід. Показники відвантажень минулого тижня були критично низькими.

Про це повідомляє Український клуб агробізнесу (УКАБ).

“За 42-й тиждень роботи “зернового коридору” з 15 по 21 травня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 118,3 тис. т агропродукції, що на 78% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому. Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 4 одиниці, що на 9 суден менше попереднього тижня.  Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її. Це найнижчий показник цього року”, — йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільші обсяги експорту протягом 42-го тижня роботи зернового коридору становили:

  • кукурудза (78% експорту за цей період);
  •  макуха соняшникова (17%);
  •  пшениця (6%).

Українська продукція була відправлена до Азії (Саудівська Аравія, Туреччина), Африки (Марокко) та Європи (Італія).

Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 21 травня 2023 року Україні вдалося експортувати 30,3 млн т продукції АПК.

Нагадаємо, стабільна робота зернового коридору постійно блокується російською стороною. За минулий, 41-й тиждень роботи зернового коридору (8-14 травня), жодне судно не пройшло інспекцію на вхід та жодне судно не зареєстроване для огляду на вхід. Крім цього, 60 суден знаходяться в очікуванні огляду.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також