Новини / Фінанси     11 вересня 2023 09:39

За тиждень аукціонів ФДМУ вилучив додаткові 126 млн інвестицій

Найбільшим продажем тижня став Струтинський спиртзавод на Львівщині – фінальна ставка 100 млн гривень

За тиждень команда ФДМУ провела 5 аукціонів, у яких участь взяли 8 підприємців, вартість активів зросла у 3,3 раза. Загалом за тиждень ФДМУ вилучив 126 млн інвестицій, повідомляє пресслужба.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім переможних ставок, нові власники активів повинні сплатити 54 мільйони гривень боргів підприємств перед працівниками та бюджетом.

Найбільшим продажем тижня став Струтинський спиртзавод на Львівщині – фінальна ставка 100 млн гривень. За підприємство змагалися два інвестори.

Приватизація створює можливості для розвитку бізнесу, залучення інвестицій у збиткові державні активи та розвитку української економіки.

За кошти, які ФДМУ залучив на приватизації цього тижня, можна придбати, наприклад, 1800 дронів для наших захисників. Це значне підсилення для Сил оборони, яке наближає перемогу.

Ми вдячні усім підприємцям, які готові інвестувати в державні активи та беруть участь в приватизаційних аукціонах ФДМУ. Ми продовжуємо працювати та створювати можливості для розвитку бізнесу в Україні.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також