Новини / Трейдинг     22 січня 2021 17:40

За пів року Україна експортувала до Китаю 6,9 млн т зернових

Цей обсяг зерна проданий до КНР, починаючи з липня 2020 року. Разом з тим, за увесь 2019/2020 маркетинговий рік до Китаю було продано 6,3 млн тонн зерна

України та Китай обговорюють можливості розширення торгівлі зерновими культурами, зокрема, доступу на ринок КНР української пшениці, гороху, сорго. Ця тема стала предметом обговорення зустрічі зернових асоціації України та КНР, де розглядалися перспективи та динаміка торгівлі сільськогосподарською продукцією між двома країнами.

В. о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергій Іващенко відзначив, що наразі Китай є найбільшим імпортером українського зерна і обсяг поставок постійно зростає.

Читайте: ЄС починає пілотний проект введення податку на СО2 в агросекторі

Якщо за увесь 2019/2020 маркетинговий рік (який закінчився у червні минулого року) обсяг експорту зернових культур з України в Китаю склав 6,3 млн тонн, то тільки з початку нового маркетингового року, тобто, з початку липня минулого року, китайські імпортери закупили в Україні вже 6,9 млн тонн зерна.

Також було зазначено, що у грошовому вимірі експорт зерна до КНР у 2020 календарному році склав $1,87 млрд. Також Сергій Іващенко наголосив, що для подальшого поглиблення співпраці та торгівлі необхідно переглянути фітосанітарний протокол на ячмінь та домовитися щодо доступу пшениці, гороху, сорго та інших сільськогосподарських культур українських виробників на ринок Китаю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортні ціни на українську соняшникову олію перевищили $1250/т

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також