Новини    15 листопада 2023 12:59

З початку року земельні торги через “Прозорро.Продажі” принесли понад 1 млрд грн


Через державну електронну торгову систему “Прозорро.Продажі” з початку 2023 організатори земельних торгів заробили вже понад 1 млрд грн. Кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4.7 тис. успішних онлайн-аукціонів.

В організації зазначили, що майже вдвічі зросла середня ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час. Організатори онлайн-аукціонів отримали майже 790 млн грн з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель.

На рік ще понад 290 млн грн на рік становлять доходи з оренди земель.

З початку 2023 року земельні торги оголосили 1,2 тис. організаторів. Серед них майже 680 були органами місцевого самоврядування.

Також 7 тисяч учасників змагалися за право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах. У середньому за ділянки на торгах конкурують майже три учасники.

Майже 500 торгів відбулося в Одеській області, що стало найбільшою кількістю. Надалі йдуть Черкащина – 418 завершених торгів, Полтавщина – 348, Львівщина – 320, Кіровоградщина – 270.

Станом на 14 листопада у системі перебувало на етапі укладання угод майже 800 торгів. Вони можуть принести організаторам ще понад 213 млн грн.

Нагадаємо, ще до початку повномасштабної війни планували запровадили другий етап реформи ринку землі. Міністерство аграрної політики підтримує його введення з 1 січня 2024 року.

За два роки в Україні продано понад 365 тисяч гектарів землі. Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі.

На початку 2024 року Фонд держмайна запустить Земельний банк в Україні.

В Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...