В Україні встановили граничні максимальні та мінімальні ціни на електроенергію для тих, хто сплачує тариф за ринковою вартістю. Відповідні зміни набудуть чинності 30 листопада, мовиться у рішенні НКРЕКП.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Доба поділятиметься на 4 зони, а ціни на ВДР та РДН змінюються відповідно до часу, коли здійснюватиметься споживання.
Оновлені тарифи:
- з 23:00 до 7:00 – мінімальне навантаження на систему – 3 тисячі гривень за мегават-годину;
- з 7:00 до 8:00; з 11:00 до 17:00 – середнє навантаження – 5 600 гривень за мегават-годину;
- з 8:00 до 11:00 – підвищене навантаження – 6 900 гривень за мегават-годину;
- з 17:00 до 23:00 – максимальне навантаження – 7 500 гривень за мегават-годину.
Попри попередні очікування, прайс-кеп з 22:00 до 23:00 встановлено на рівні 7500 гривень за мегават-годину. Спочатку було заплановано зафіксувати його на розмірі 5600 гривень за мегават-годину.
Спочатку оновлення мало набути чинності 10 листопада. Однак на засіданні комісія вирішила відстрочити цей етап, щоб споживачі могли підготуватись.
Нагадаємо, чергове підвищення граничних цін на електроенергію (прайс-кепів) спричинить додаткове тарифне навантаження на українську промисловість, особливо у прифронтових регіонах. Своєю чергою це призведе до скорочення виробництва, виведення частини людей у простій або звільнення.
В Україні запропонували для бізнесу збільшити кількість годинних зон та підвищити граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку “на добу наперед” в середньому на 4-23%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала чотири подібні годинні зони.
У червні заявляли, що підвищення цін на електроенергію та пальне вплине на собівартість продукції птахівництва і викличе зростання відпускних цін.
Зростання вартості електроенергії та ракетні удари рф по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві “Грасс Авеню” вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!