Новини / Трейдинг     22 грудня 2023 13:13

З 1 січня в Україні зросте кількість підприємців, які повинні встановити платіжні термінали


Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка зобов’язує суб’єктів господарювання встановлювати термінали для приймання безготівкової оплати в усіх торгових точках України.

Згідно з постановою, термінали для оплати карткою повинні бути встановлені в усіх населених пунктах України, незалежно від кількості населення, пише gsminfo.com.

Зокрема, термінали треба встановити до наступних дат:

  • 1 січня 2024 року – в населених пунктах з населенням від 5 до 25 тисяч осіб;
  • 1 січня 2025 року – в населених пунктах з населенням до 5 тисяч осіб;
  • 1 січня 2026 року – у торговців фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої групи, продавців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну або виносну торгівлю, а також тих, хто продає власноруч вирощену городину або продукти тваринництва.

Ця постанова має на меті сприяти розвитку безготівкових розрахунків в Україні та підвищити рівень фінансової інклюзії.

Підприємці, які не встановлять термінали для оплати карткою в установлені терміни, будуть притягуватися до відповідальності. Їм загрожує штраф у розмірі від 3400 до 13600 гривень.

Читайте також: Торговельні заклади в Україні штрафуватимуть за відмову прийняти оплату карткою

Ця постанова дасть можливість споживачам розраховуватися карткою в усіх торгових точках України, незалежно від їх розташування та розміру. Це зробить розрахунки більш зручними та комфортними.

Нагадаємо, популярність безконтактних оплат за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC продовжує зростати. 33% українців стверджує, що готова повністю відмовитися від пластикових платіжних карток на користь цифрових у найближчі два роки.

Частота безготівкових оплат найбільше зросла при здійсненні: комунальні послуги – де 75% опитаних здійснювали оплати у безготівковій формі завжди або найчастіше, ліки (61%), квитки на потяг, міжміські автобуси та літаки (47%), одяг та взуття (46%), а також проїзд у міському громадському транспорті (26%).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також