Новини / Фінанси     11 лютого 2023 15:14

Третина українців готова повністю відмовитися від пластикових карток на користь цифрових розрахунків – дослідження


Популярність безконтактних оплат за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC продовжує зростати.

Про це йдеться у дослідженні MasterIndex, у якому компанія Mastercard з’ясувала, якими є платіжні вподобання українців, пише Finclub.

Враховуючи результати дослідження, аналітики зробили висновки:

Вже кожен другий (51%) українець у 2022 році здійснював розрахунки за допомогою смартфону чи гаджетів, що на 11 відсоткових пунктів вище, ніж у попередньому році.

33% українців стверджує, що готова повністю відмовитися від пластикових платіжних карток на користь цифрових у найближчі два роки.

Частота безготівкових оплат найбільше зросла при здійсненні: комунальні послуги – де 75% опитаних здійснювали оплати у безготівковій формі завжди або найчастіше, ліки (61%), квитки на потяг, міжміські автобуси та літаки (47%), одяг та взуття (46%), а також проїзд у міському громадському транспорті (26%).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Розраховуючись у магазинах 59% українців обирають безготівкові оплати, а 8% взагалі уникають магазини, де відсутня така можливість.

Українці купували онлайн з такою ж частотою, як і до війни: 88% мали досвід онлайн-замовлень, при цьому 64% опитаних робили покупки один чи кілька разів в місяць.

В онлайн-оплатах зросло використання цифрових гаманців (Apple Pay, Google Pay та ін.): 37% опитаних (зростання на 17 в.п.) вказали такий варіант оплати як один із найчастіших.

Знижується кількість людей, які оплачують онлайн-замовлення готівкою при отриманні товару: якщо у 2021 році їх було 39%, то торік їхня кількість скоротилася до 28%.

Щодо благодійності, то дві третини (66%) українців донатили безготівково протягом року.

Читайте також: Французькі екологи подали в суд на Danone через надмірне використання пластику

Серед усіх українців, що отримували грошову допомогу від міжнародних організацій чи фондів у 2022-му році – 90% отримували її на банківську картку.

Щодо криптовалют, 30% респондентів здійснювали або планують здійснити операції з криптою: 13% вже мали такий досвід, що вдвічі більше ніж роком раніше, а 17% – планують здійснити криптооперації упродовж цього року.

Нагадаємо, готівковий курс долара в Україні продовжує зростання через психологічні чинники.

Натомість Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також