Новини / Трейдинг     22 лютого 2021 10:01

ТОП-5 постачальників чаю в Україну у 2020 році

За рік імпорт чаю в Україну збільшився на 8%, а споживання продукту зросло до 0,4 кг на людину

Обсяг імпорту чаю в Україну у 2020 році збільшився у порівнянні з попереднім роком на 8% і у фізичному вимірі склав 17,2 тис тонн. У грошовому вимірі країна за рік закупила у закордонних постачальників чаю на $60,4 млн. Про це повідомили в асоціації «Клуб агарного бізнесу України».

Головними постачальниками у 2020 році стали наступні традиційні «чайні» країни:

  • Шрі-Ланка – 37% українського імпорту в грошовому вимірі;
  • Індія – 14%;
  • Китай – 11%;
  • Кенія – 10%;
  • ОАЕ – 12%.

«Український ринок чаю повністю залежний від імпорту. Чай вже давно ввійшов в раціон українців, навіть не зважаючи на відсутність власного виробництва. Однак середньостатистичний українець споживає протягом року близько 0,4 кг чаю. Цей рівень споживання ще далекий до середньосвітового показника (0,8 кг), не говорячи вже про світових лідерів по споживанню чаю», – йдеться у повідомленні.

ЧитайтеСелекціонери Німеччини вивели спеціальні сорти фітнес-картоплі

Втім, як зазначають в УКАБ, за рік відбулися зміни у структурі імпорту, а, відповідно, і в структурі споживання продукту. Зокрема, питома вага зелених сортів чаю у загальному обсязі зросла до 16%.

Цікаво, що при цьому Україна одночасно виступає ї експортером чаю (тобто йдеть про реекспорт). Так, у 2020 році з України за кордон було продано 743 тонни чаю на загальну суму $5,1 млн. Головними покупцями стали Білорусь та Молдова, частка яких у експорту з України склала 62%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також