Новини / Фінанси     11 березня 2023 13:21

Торговельні заклади в Україні штрафуватимуть за відмову прийняти оплату карткою


Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким власників бізнесу можуть оштрафувати за відмову прийняти оплату карткою, а всі магазини, торгові точки та пункти надання послуг України протягом трьох років мають забезпечити можливість безготівкового розрахунку для клієнтів.

Про це повідомили в Держпродспоживлужбі.

Процес буде відбуватися поетапно, проте в зазначені терміни мають бути виконані вимоги, прописані в постанові. Відповідно до неї, термінали мають встановити:

  • з 1 січня 2024 р. – у населених пунктах із чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2025 р. – у населених пунктах з чисельністю населення менш як 5 тис. осіб;
  • з 1 січня 2026 р. – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власне вирощеної чи відгодованої продукції

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У постанові також прописано норму, згідно з якою бізнеси, які працюють у районі проведення бойових дій, або перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні, протягом трьох місяців після нормалізації ситуації на таких територіях та/або деокупації можуть не здійснювати безготівкові розрахунки.

У Кабміні наголосили, що відмова покупцеві у безготівковому розрахунку є порушенням прав споживача, а тому карається відповідальністю.

Нагадаємо, третина українців готова повністю відмовитися від пластикових карток на користь цифрових розрахунків. Популярність безконтактних оплат за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC продовжує зростати.

В Офісі президента закликали українців розраховуватись, де можливо, банківськими картками, а не готівкою – наразі готівку складно перевозити по країні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також