Новини    24 березня 2024 18:38

Як ветерану отримати грант на власний бізнес: алгоритм дій

Гранти доступні для різних видів підприємництва: від кав'ярні до ремонту велосипедів

Ветерани можуть отримати до мільйона гривень на розвиток бізнесу завдяки урядовій програмі “Власна справа”. Гранти доступні для різних видів підприємництва: від кав’ярні до ремонту велосипедів. Важлива обов’язкова умова – створення нових робочих місць, повідомляє Урядовий портал.

Як подати заявку та на що можна витратити гроші – дивіться інфографіку.

thumb 215094 820 360 0 0 auto

thumb 215095 820 360 0 0 auto

thumb 215096 820 360 0 0 auto

thumb 215098 820 360 0 0 auto

thumb 215097 820 360 0 0 auto

thumb 215099 820 360 0 0 auto

13 березня відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Першим питанням порядку денного Комітету був розгляд в порядку контролю Звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації від 24 жовтня 2023 року (аудиту підлягали дані як 2021-2022 років, так і дані І півріччя 2023 року).

Аудит Рахункової палати, зокрема, стосувався:

  • своєчасності та повноти забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації;
  • нормативно-правових актів, які регламентують порядок забезпечення засобами реабілітації;
  • звітних даних про забезпечення осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення допоміжними засобами реабілітації;
  • повернення засобів реабілітації після смерті осіб з інвалідністю;
  • підбору кваліфікованих кадрів для забезпечення роботи підприємств галузі протезування тощо.

Під час розгляду Звіту Рахункової палати народні депутати України – члени Комітету, зокрема, заслухали інформацію щодо стану виконання рекомендацій Рахункової палати за результатами проведеного аудиту, а також обговорили процес забезпечення українців допоміжними засобами реабілітації.

Крім того, Комітет розглянув проєкт Закону про ветеранське підприємництво (реєстр. №10258) та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроект до порядку денного сесії парламенту та за наслідками розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

У пояснювальній записці зазначили, що законопроєкт спрямований на створення сприятливих умов для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва, підвищення його конкурентоспроможності, розв’язання проблем реінтеграції ветеранів війни в цивільне життя та сприяння сталому розвитку України в цілому.

Новини за темою:  Спалювати не можна: як швидко зробити компост з опалого листя

Вивчення думки безпосередньо ветеранів та діючих військовослужбовців щодо їхніх актуальних потреб та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання підтверджує необхідність якнайшвидшого створення можливостей для розвитку ветеранського підприємництва в Україні.

За результатами дослідження Українського ветеранського фонду Мінветеранів близько 62,89% військовослужбовців хотіли б після демобілізації зайнятися власною справою, підприємництвом, близько 11,03% зазначають, що вже мають власну справу. Близько половини (50,14%) опитаних ветеранів, які на цей час не несуть службу в Силах оборони України, також мають бажання розвивати власну справу.

Головний автор законопроекту, член Комітету Тарас Тарасенко повідомив, що законопроект було опрацьовано великою кількістю стейкхолдерів, зокрема, з Мінекономіки та Мінюстом, ветеранською спільнотою.

Ми отримали від міністерств позиції, що проект Закону можна доопрацювати між першим та другим читанням. Також ми провели захід, присвячений обговоренню підтримка ветеранського підприємництва, на якому були Віце-прем’єр-міністр України  та Мінветеранів, які також підтримують даний законопроект. Отримали 4 правки від Асоціації ветеранів АТО, – розповів Тарасенко.

Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Анатолій Остапенко своєю чергою озвучив зауваження до даного законопроекту та запропонував направити законодавчу ініціативу автору на доопрацювання “з усіма зацікавленими структурами в цьому напрямку”.

На підтримку законопроекту висказався в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, повідомивши, що Міністерство в цілому підтримує законопроект за реєстр. №10258. Водночас пан Порхун запропонував при доопрацюванні проекту акту розширити сферу його дії на таку категорію ветеранів війни як особи з інвалідністю внаслідок війни.

Учасник бойових дій, Голова Сумської обласної спілки інвалідів війни Олександр Солоніков також закликав народних депутатів України – членів Комітету підтримати законопроект.

Ми чекаємо даний законопроект років 10 – з початку вторгнення росії на територію України. Я теж є підприємцем. Панове депутати, прошу підтримати даний законопроект. Якщо зараз він не потрапить на перше читання, то він в цьому році не встигне пройти ні перше, ні друге читання, – зазначив пан Солоніков.

У своєму виступі член Комітету Юлія Тимошенко зауважила, що “у Комітету є абсолютно всі інструменти в руках, щоб після першого читання до другого читання доопрацювати цей законопроект”.

Якщо ми його зараз не будемо виносити в зал, а направимо на чергове доопрацювання, це буде означати, що ми цей законопроект блокуємо. А цього робити не потрібно, – додала Тимошенко.

За результатами голосування більшість народних депутатів України – членів Комітету підтримала проект Закону про ветеранське підприємництво (реєстр. №10258).

Новини за темою:  Європарламент закручує гайки: мита на російські добрива зростуть до 430 євро за тонну

Наостанок голова підкомітету з питань соціального захисту дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 2014 року Тетяна Циба обґрунтовано запропонувала винести на наступне засідання Комітету питання щодо перегляду рішення Комітету щодо проекту Закону «Про внесення зміни до Закону України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” за реєстр. №10364, запропонувавши більш чітке юридичне формулювання його положень перед голосуванням законопроекту в залі Верховної Ради України. Дану пропозицію підтримали.

Нагадаємо, більш ніж половина ветеранів в Україні висловлюють бажання відкрити власний бізнес, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Для інтеграції ветеранів у сільське господарство USAID АГРО виділить 18,2 млн грн.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі 1 млн грн на програму підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, у межах якої аграрії зможуть взяти кредити під гарантії страхування майбутнього врожаю.

У Волинській області розпочався процес видачі добрив за Програмою АГРО від USAID, заявки на яку подавались через Державний аграрний реєстр.

З початку ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 227 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на майже 100 млн грн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...