Новини    15 січня 2018 11:06

Як після «сухого» закону: Виноградна галузь переживає найскладніші часи з 1990 року


Площі під виноградниками скоротились до 44 тисяч гектарів, це найменший показник з 1990 року. Про це заявив Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром». За його словами, зупинити стрімкий спад в галузі зможе підтримка виконавчої влади у реформуванні галузі.

«Виноградно-виноробна галузь, яка в провідних європейських країнах вважається локомотивом економіки, в Україні зазнає занепаду. Попри це, сьогодні експортний потенціал українських вин можна оцінювати як потужний. Хоча варто зазначати, що незважаючи на широку географію їх поставок, все ж існує необхідність розширення присутності української виноградно-виноробної продукції на закордонних ринках», – заявив він.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році українські вина експортувалися до таких країн: Росія, Азербайджан, Казахстан, Білорусь, Грузія, Китай, Ізраїль, Монголія, Туреччина, США, Австралія тощо. При цьому, географія експорту виноробної продукції в 2017 році практично не відрізнялася від 2016 року. На думку директора «Укрвинпром», підняти галузь зможе закладка нових насаджень, аби необхідно довести обсяги виробництва винограду до потреб населення та виноробства, що зменшить імпорт. А незбалансована акцизна політика є непосильним тягарем для виноробів.

«Не встигли виробники звикнути до нового акцизу на алкогольні напої, як починаються дискусії щодо його чергового підвищення. Натомість, послаблення акцизної політики та її прогнозованість в перспективі, із збільшенням об’ємів виробництва та продажу, могли б принести більші відрахування до бюджету», – наголосив експерт.

За його словами, необхідно скасувати невмотивовану, економічно необґрунтовану індексацію земель сільськогосподарського призначення та переглянути ставки земельного податку під багаторічними насадженнями, до яких відносяться виноградники, шляхом зменшення податку. Крім того, необхідно застосовувати пільгові ставки до періоду їх плодоношення, адже виноград плодоносить лише на 4-й рік, а це означає довготривале і ризиковане капіталовкладення.

«В 2017 році українські винороби очікували продовження тих зрушень, що взяли свій початок в 2016 році. Зокрема, йдеться про закон 2016 року, яким скасовується ліцензія на оптовий продаж алкоголю для невеликих виробників місцевих плодово-ягідних вин з власної сировини, яка до цього становила 500 тисяч гривень на рік. Надалі для виноробів залишається актуальним спрощення переліку документів для отримання атестату виробництва, на підставі якого суб’єкту господарювання видається ліцензія. На сьогодні цей перелік складає біля 150 позицій», – додав Володимир Кучеренко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...