Новини    12 лютого 2024 17:53

Як “докупити” пенсію у 2024 році: скільки потрібно заплатити за місяць страхового стажу

Взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть усі громадяни України, незалежно від того, працюють вони чи ні

Після підвищення мінімальної заробітної плати з початку 2024 року змінився і мінімальний страховий внесок для зарахування до страхового стажу одного повного місяця трудової діяльності.

У 2024 році для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно буде мати щонайменше 31 рік стажу. Скільки коштує місяць стажу цьогоріч, повідомляє “На пенсії“.

Так, з 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 7 100 грн. Відповідно збільшився і мінімальний страховий внесок, який розраховується як 22% від мінімальної зарплати. Тобто, тепер для того, щоб трудова діяльність зараховувалася до загального стажу, доведеться платити 1 562 грн щомісяця (7 100 грн х 22% = 1 562 грн).

Згідно з державним бюджетом на 2024 рік, на українців очікує ще одне підвищення мінімальної заробітної плати до 8000 грн з 1 квітня. Це означає, що добровільний пенсійний внесок знову збільшиться і становитиме 1 760 грн (8 000 грн х 22% = 1 760 грн).

Законом також визначено і максимальний розмір пенсійних внесків, який розраховується як 22% від 15-кратного розміру мінімальної заробітної плати:

  •  з 1 січня – 106 500 грн х 22% = 23 430 грн;
  • з 1 квітня – 120 000 грн х 22% = 26 400 грн.

Взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть усі громадяни України, незалежно від того, працюють вони чи ні.

Водночас внески на добровільних засадах можна сплачувати не тільки за себе, а й за інших людей, які зареєстровані в Пенсійному фонді, як застраховані особи, але ще не вийшли на пенсію.

Для того, щоб сплачувати добровільні внески, громадяни України мають попередньо укласти відповідний договір. У 2024 році це можна зробити на сайті ПФУ через вебпортал електронних послуг.

Новини за темою:  Українські автокрани KMZ тепер на 15% дешевші завдяки держпідтримці: як отримати компенсацію

Раніше ми поінформували, що в Україні у березні планується проведення індексації пенсій. Очікується, що пенсії стануть більшими на 13%. Однак далеко не всі пенсіонери отримають збільшені виплати.

Згідно з даними Мінсоцполітики, остаточний розмір індексації пенсій буде визначено наприкінці цього місяця. За попередніми даними, він становитиме 13%. Відповідно, розрахункові пенсії без надбавок і доплат, стануть більшими на 13%.

Підраховано, що для того, аби пенсія зросла на 1 000 гривень індексації, вона має становити приблизно 8 000 грн. Відомо, що далеко не всі українці отримують таку пенсію, отже, і збільшення пенсії на таку суму чекає далеко не на всіх.

Для кого з пенсіонерів індексація пройде непоміченою:

Є кілька категорій пенсіонерів, виплати яких не підлягають очікуваній індексації в березні. Індексацію відчують ті, хто:

  • вийшов на пенсію менш як 3 роки тому;
  • отримує високі пенсії;
  • отримує розрахункову пенсію, яка нижча за мінімальну.

Щодо останнього пункту, то мовиться про пенсійні виплати, які не досягали розміру мінімальної пенсії. Згідно з українським законодавством, громадянам не можуть платити пенсію, нижчу за мінімальне значення. У таких випадках пенсіонерам призначають доплати, щоб збільшити розмір пенсії до мінімального значення.

Виплати таких пенсіонерів будуть проіндексовані, але індексація просто замістить доплату до мінімальної пенсії, яку виплачує держава. Тому фактично розмір таких пенсій після індексації не стане більшим.

Зауважимо, соціальна захищеність пенсіонерів гарантована шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв’язку зі збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки, інформує ЦДЗУ.

Нагадаємо, 28 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Проєкт Бюджету на 2024 рік.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Новини за темою:  Спалювати не можна: як швидко зробити компост з опалого листя

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

ФДМ готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...