Виробники олії та тваринних жирів за підсумками 2023 року сплатили до бюджету 3,5 млрд грн податків та зборів, повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Галузь перевищила позначку 2022 року в 1,7 раза, або на 1,4 млрд грн, — зазначив він.
Трійка лідерів галузі забезпечила майже чверть (24,7%) надходжень:
- Дельта Вілмар Україна;
- Віктор і К;
- Укролія.
Гетманцев наголосив, що лідери серед платників мають навантаження вище середнього по галузі з податку на прибуток.
Він також додав, що більшість підприємств галузі є експортерами, тож вони отримують відшкодування ПДВ.
Читайте також: За рік “Нібулон” сплатив 640 мільйонів податків
Варто нагадати, що десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
Найбільшим платником податків у секторі лишається МХП з показником 6,03 млрд грн. На другому місці – Kernel, який сплатив 4,35 млрд грн. Третю сходинку посіла Astarta з 2,31 млрд грн податків.
Водночас найбільше зростання сплачених податків у Kernel – на 1,85 млрд грн. У відносному вимірі найбільше зростання показав Louis Dreyfus – у 2,16 раза. Лише одна компанія зі списку скоротила суму податків у 2023 році: “Нібулон” сплатив 640 млн грн порівняно з 650 млн грн у 2022 році.
Як пише Forbes, останні два роки агрокомпанії України працюють в умовах економічної нестабільності, долаючи труднощі: окупацію і мінування частини українських територій, блокування морських портів, обстріли та руйнування агроінфраструктури.
Як наслідок знижуються доходи. Фахівці асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” підкреслюють, що у 2023 році збитки агробізнесу нашої країни можуть сягнути $3 млрд.
Навіть на тлі збитків через повномасштабну війну український агросектор залучає інвестиції, створює робочі місця, популяризує українське сільське господарство у світі, генерує значні надходження до держбюджету і формує велику частку ВВП України, – пише видання.
Стало відомо, що у 2023 році суб’єкти господарювання, які працюють на курорті “Буковель”, зареєстрували торгову виручку на суму 4,6 млрд грн, повідомляє пресслужба Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.
Як наслідок, більш ніж у двічі зросли виторги. Торгова виручка в грудні минулого року зросла в 2,3 рази у порівнянні до листопада того ж року: з 258,9 до 601,3 мільйонів гривень. Загалом, за минулий рік усі суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на курорті “Буковель”, показали 4,6 мільярда гривень торгової виручки, – інформують у ДПС.
З жовтня минулого року відновилася відповідальність підприємців за неведення фіскалізації готівкових розрахунків або її порушення. До кінця січня 2024 року лише франківські платники зареєстрували 951 касовий апарат, що значно перевищує показник на початок 2023 року, коли їх було лише 438.
Особливо виділяється грудень минулого року, коли торгова виручка зросла у 2,3 раза порівняно з листопадом того ж року, з 258,9 млн грн до 601,3 млн грн. Податкова служба пояснює це значним збільшенням кількості зареєстрованих касових апаратів серед бізнесів, що стало результатом відновлення штрафів для фізичних осіб-підприємців за невикористання цих апаратів.
Довідка. Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, який набрав чинності з серпня минулого року, встановлює штрафи для фізичних осіб-підприємців за відсутність використання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій).
Починаючи з 1 жовтня 2023 року, всі фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний податок ІІ-ІV групи, повинні використовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО). У випадку, якщо підприємець не видав чек за товар чи послугу без використання РРО та порушення виявлено вперше, штраф становить 100% від суми реалізованого товару чи послуги. Повторне порушення приводить до штрафу в розмірі 150% від суми продажів.
Нагадаємо, український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.
В Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.
Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!