Новини / Аналітика     01 листопада 2023 19:34

Високі прогнози врожаю ріпаку в Канаді та ЄС тиснуть на глобальні ціни

В ЄС ціни на ріпак залишатимуться під тиском гарного урожаю, значних запасів та пропозицій дешевого ріпаку з України, експорт якого в поточному сезоні може сягнути 4 млн т

Експерти Stratégie Grains підвищили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва ріпаку в ЄС у 2023/24 МР на 0,2 до 19,7 млн т (19,5 млн т у 2022/23 МР) завдяки кращій, ніж очікувалося, урожайності в Румунії, Франції та Німеччині, інформує graintrade.

У жовтні ціни на ріпак та канолу знизилися на 6% та 4,2% відповідно на тлі підвищення прогнозів урожаю в ЄС та Канаді, де збирання урожаю проходило у сприятливих умовах.

Лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF у жовтні  впали на 6%, але з понеділка виросли на 1,2% до 432,75 €/т або 458 $/т, тоді як січневі ф’ючерси на канолу у Вінніпезі у жовтні знизилися на 4,2% до 688 CAD/т або 497 $/т, втративши з 1 вересня 19,2%.

Листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго з 1 вересня впали на 8,3% до 467 $/т під тиском активної сівби сої в Бразилії та збирання у США.

В Україні ціни на ріпак залишаються на рівні 330-345 $/т з доставкою до портів Дунаю та Чорного моря та 380-390-410 €/т з доставкою до портів Балтії та заводів Німеччини. Але кількість пропозицій зменшує подорожчання автоперевезень та дефіцит вантажівок, обумовлений активним збиранням пізніх культур.

Експерти MarketsFarm оцінюють урожай каноли в Канаді у 18 млн т, що дещо перевищує офіційні дані. Але збільшення власної переробки до 10,5 млн т призведе до скорочення експорту до 7,5 млн т, що знизить тиск на ринок. Аналітики пропонують виробникам зачекати, поки ринок не використає запаси, і вже після нового року попит та ціни знову виростуть.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Збільшення урожаю ріпаку в рф та нарощування поставок до Китаю ріпакової олії до 100 тис т на місяць знижує попит на канадську канолу з боку Китаю, який також активно імпортує дешевшу канолу з Австралії та ріпак з України.

В ЄС ціни на ріпак залишатимуться під тиском гарного урожаю, значних запасів та пропозицій дешевого ріпаку з України, експорт якого в поточному сезоні може сягнути 4 млн т.

Різке зниження цін на нафту та слідом за ними на рослинні олії найближчим часом посилить тиск на ріпакові котирування, але перенесення європейськими фермерами продажів ріпаку на новий рік збільшить обсяг пропозицій та не утримає ціни від зростання.

За даними Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів, азійський гігант придбав близько 5,1 мільйона тонн олійних культур, хоча у січні він прогнозувався в межах 2,5 млн т, повідомляє The Western Producer.

Ціни на ріпак знизились на 40€ за останні два тижні через насиченість ринку Європи ріпаком, інформують аналітики  SPIKE BROKERS.

У 2023 році значне нарощування переробки насіння ріпаку стало сприятливим для зростання експорту олії ріпакової у липні-серпні 2023/24 МР.

Цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

Ціна на ріпак знизилася, попри гарну маржинальність. Водночас експерти зазначають, що це лише ситуативний момент, ціни не будуть такими низькими.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі