Новини / Тваринництво     31 січня 2019 09:06

Високі надої та плодючість – українські вівці вразили турецьких фермерів

Українські вівці романівської породи вразили турецьких фермерів своїми надоями та плодючістю. 50 тварин завезли в Туреччину 3 роки тому. За цей час вони встигли дати потомство у 200 нових голів. Тварин почали розбирати в свої господарства місцеві фермери.

Про це повідомляє турецьке агентство «Анадолу».

Розведенням займалися науковці Сіїртського університету (SIV). На його базі діє пілотний проект з селекції та поширення романівської породи овечок. Для цього на факультеті ветеринарної медицини створили особливий кампус, де й розводили в спеціальних умовах тварин.

Науковці відзначили, що на вівцях суттєво не позначився переїзд із помірного клімату в більш посушливий. Тобто тварини стійкі до кліматичних змін.

ЧитайтеЯк вигідно продати корову? Кенійці випасають худобу в заповідниках

Крім того, вівці почали швидко розмножуватися. Тож фермери виявили бажання взяти потомство від українських овечок у свої господарства. Адже в окремих регіонах Туреччини основною діяльністю є тваринництво.

Турецькі селекціонери також помітили, що вівці романівської породи з кожним роком збільшують кількість приплоду. Після кількох пологів овечка може приводити до 6 дитинчат. Крім того, тварини здатні часто народжувати – по 3 рази за 2 роки.

Раніше Landlord повідомляв про те, що в селі Скорики на Тернопільщині на фермерському підприємстві «Україна» встановили рекордні надої молока. За минулий рік одна корова в середньому дала 10 765 кг молока. Для порівняння по Україні ця цифра майже вдвічі нижча – 6 054 кг на рік.

Тваринництво        24 липня 2019 13:18

В Україні готуються до введення електронної ідентифікації овець та кіз

В Україні з 2022 року буде вводитися електронна ідентифікація овець та кіз. До цього часу власників тварин планують забезпечити  електронними бирками, а також внести зміни до бази даних Єдиного державного реєстру тварин, які дозволять фіксувати код електронного ідентифікатора.

Про це за даними Держпродспоживслужби повідомляє АгроЮг.

Бирки з радіочастотним ідентифікатором запроваджуватимуть лише для поголів’я приплоду овець та кіз, народженого у 2022 р. Заміна уже встановлених на тварин звичайних пластикових бирок на електронні не передбачається.

Читайте: 10 кроків за 5 років: Алекс Ліссітса розповів, як відродити українське село

У відомстві розраховують, що такі нововведення полегшать здійснення ветеринарно-санітарних заходів і дозволять інтегруватися до загальноєвропейського ринку продукції тваринництва.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Німеччині запровадили премію для фермерів за випас овець і кіз.

Поділися

Спорт        11 червня 2019 17:42

Австралійський фермер виграв супермарафон у 61 рік: 875 км за 5 діб без сну

Ця подія не вчорашня, проте від цього вона не менш цікава і вражаюча. У супермарафоні з дистанцією 875 км, в якому зазвичай беруть участь легкоатлети світового класу віком не більше 30, переміг 61-річний фермер, який при цьому перевершив рекорд на 9 годин. Він біг 5 діб без сну.

Про це повідомляє ресурс best-betting.net

Ця історія, яка відбулася у 1983 році, стала легендою на межі спорту і фермерства.

Читайте: Ректор, журналістка та пастир: кого веде Аграрна партія в Раду

Коли в той день на старті марафону з’явився 61-річний Кліфф Янг, усі спершу вирішили, що він прийшов подивитися на старт забігу: робочий комбінезон і калоші поверх черевиків ніяк не відповідали зовнішньому вигляду учасника забігу. Не кажучи вже про вік.

Проте чоловік зареєструвався і отримав 64-й номер, після чого до нього підбігли репортери. Кліфф Янг розповів їм, що розводить овець на фермі поблизу Мельбурна. Спонсора для забігу він не мав, проте це не заважало його рішучості перемогти: Кліфф був переконаний у своїй тренованості, адже йому доводилося бігати за вівцями по 2–3 дні без перерви.

Фермер випасав 2000  овець на 2000 акрах, і коли насувався шторм, заганяти тварин треба було, бігаючи за ними. Тільки 4 роки тому Кліфф спромігся купити авто, а до цього йому доводилося влаштовувати власні супермарафони на пасовищі.

На початку забігу фермер опинився далеко позаду всіх учасників. Проте йому вдалося вирватися з аутсайдерів завдяки тому, що він біг усі дні без сну. Всі спортсмени за правилами забігу робили щодоби 6-годинну перерву на сон. Але Кліфф Янг не знав, що це можливо, і біг без зупинки.

Обійти професіоналів йому вдалося лише в останню ніч. На величезне здивування всіх, 61-річний фермер побив рекорд забігу на 9 годин і став національним героєм. Дистанцію 875 км він подолав за 5 діб, 15 год і 4 хв. Як стверджує Вікіпедія, Кліфф Янг нагороджений Орденом Австралії.

Landlord раніше повідомляв про те, що відомий 33-річний британський футболіст Уейн Руні, який нині грає за клуб MLS «DC United», після завершення футбольної кар’єри вирішив стати фермером. Для цього будує у своєму розкішному маєтку вартістю 20 млн фунтів сарай для зберігання тракторів і сіна.

Поділися

Трейдинг        04 червня 2019 08:50

Угода про ЗВТ з Туреччиною: тривають переговори щодо тарифів на агропродукцію

Для завершення роботи над Угодою про запровадження зони вільної торгівлі Україна і Туреччина мають узгодити тарифи на продукцію АПК і певні послуги. Сама угода вже на 99% готова. Таку заяву зробив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Про це повідомляє Європейська правда.

Угода про запровадження зони вільної торгівлі з Туреччиною, переговори щодо якої мали завершитися ще до кінця 2018 року, і досі не готова. Неузгодженими залишаються тарифи на агропродукцію і певну частину послуг.

Читайте: На Всесвітній виставці в Дубаї Україна збудує павільйон за $5 млн

Василь Боднар розповів, що зараз експерти ведуть переговори щодо питань, пов’язаних із тарифами на сільгосппродукцію, і для того, щоб угода була збалансованою та відповідала національним інтересам України, потрібен час на домовленості. Тому на «швидкі політичні рішення» сьогодні очікувати не варто.

«Звичайно, ми не можемо піти на якісь поступки, які можуть зашкодити національному бізнесу», – наголосив заступник міністра.

За словами Василя Боднара, угода вже готова на 99%, залишилося обговорити деталі, які «впливають на цифри».

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Поділися

Тваринництво        20 травня 2019 12:49

Рідкісні породи овець, кіз, коней: на АГРО-2019 пройде аукціон племінних тварин

Під час 31-ї Міжнародної агропромислової виставки АГРО-2019 відбудеться аукціон, на якому можна буде придбати тварин рідкісних порід. З 4 до 7 червня всі охочі зможуть взяти участь у відкритих торгах.

На аукціоні будуть представлені племінні кози й цапи, вівці та барани. Анонсовані породи овець – тексель, допер, суффольк, мериноландшаф та альпійська, зааненська. Також буде виставлено кіз англо-нубійської породи.

Читайте: Не вовною єдиною: у Німеччині альпаки допомагають проводити заняття з йоги

Загалом на АГРО-2019 понад 60 господарств представлятимуть велику рогату худобу, свиней, овець, баранів, кіз, птахів, кролів, коней тощо.

Крім того, на АГРО-2019 компанії DeLaval, «Брацлав», «Сімекс Альянс Україна», «Укрзооветпромпостач», «Ветсинтез», Ag-Bag, «Агротехніка» презентуватимуть обладнання для тваринництва. Господарства матимуть змогу замовити на виставці необхідне устаткування та облаштування власної ферми «під ключ».

Галузевий партнер: Бізнес клуб Combiboard– об’єднання розробників та виробників технологічних рішень у тваринництві, для покращення комфорту та гігієни утримання всіх видів тварин.

Місце проведення: м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1 (НК «Експоцентр України»).

Деталі на сайті виставки АГРО-2019.

Landlord раніше повідомляв про те, що українські вівці романівської породи вразили турецьких фермерів своїми надоями та плодючістю. 50 тварин завезли в Туреччину 3 роки тому. За цей час вони встигли дати потомство у 200 нових голів. Тварин почали розбирати у свої господарства місцеві фермери.

Поділися

Політика        17 травня 2019 10:37

США скасували пільговий режим торгівлі з Туреччиною

Відсьогодні для Туреччини більше не діють торгові преференції, які США надавало країні з 1975 р. Переглянувши стан економічного розвитку Туреччини, Білий дім позбавив її статусу країни, що розвивається, і відмінив торговий режим, який передбачав знижені мита на турецьку продукцію.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

16 травня Дональд Трамп підписав прокламацію, яка проголошує низку заходів економічного характеру щодо Туреччини.

Читайте: IT-технології в агробізнесі: точність, ефективність та швидка самоокупність

«Я вирішив, що доцільно з 17 травня 2019 року позбавити Туреччину статусу країни, що розвивається – вигодонабувача, з урахуванням рівня її економічного розвитку», – наголосив глава Білого дому

Landlord раніше повідомляв про те, що Білий дім підвищив тарифи на китайські товари на суму $200 млрд, збільшуючи напруженість у торговельних переговорах між США та Китаєм.

Поділися
Показати ще