Про це повідомляє турецьке агентство «Анадолу».
Розведенням займалися науковці Сіїртського університету (SIV). На його базі діє пілотний проект з селекції та поширення романівської породи овечок. Для цього на факультеті ветеринарної медицини створили особливий кампус, де й розводили в спеціальних умовах тварин.
Науковці відзначили, що на вівцях суттєво не позначився переїзд із помірного клімату в більш посушливий. Тобто тварини стійкі до кліматичних змін.
Читайте: Як вигідно продати корову? Кенійці випасають худобу в заповідниках
Крім того, вівці почали швидко розмножуватися. Тож фермери виявили бажання взяти потомство від українських овечок у свої господарства. Адже в окремих регіонах Туреччини основною діяльністю є тваринництво.
Турецькі селекціонери також помітили, що вівці романівської породи з кожним роком збільшують кількість приплоду. Після кількох пологів овечка може приводити до 6 дитинчат. Крім того, тварини здатні часто народжувати – по 3 рази за 2 роки.
Раніше Landlord повідомляв про те, що в селі Скорики на Тернопільщині на фермерському підприємстві «Україна» встановили рекордні надої молока. За минулий рік одна корова в середньому дала 10 765 кг молока. Для порівняння по Україні ця цифра майже вдвічі нижча – 6 054 кг на рік.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!