Новини / Тваринництво     31 січня 2019 09:06

Високі надої та плодючість – українські вівці вразили турецьких фермерів

Українські вівці романівської породи вразили турецьких фермерів своїми надоями та плодючістю. 50 тварин завезли в Туреччину 3 роки тому. За цей час вони встигли дати потомство у 200 нових голів. Тварин почали розбирати в свої господарства місцеві фермери.

Про це повідомляє турецьке агентство «Анадолу».

Розведенням займалися науковці Сіїртського університету (SIV). На його базі діє пілотний проект з селекції та поширення романівської породи овечок. Для цього на факультеті ветеринарної медицини створили особливий кампус, де й розводили в спеціальних умовах тварин.

Науковці відзначили, що на вівцях суттєво не позначився переїзд із помірного клімату в більш посушливий. Тобто тварини стійкі до кліматичних змін.

ЧитайтеЯк вигідно продати корову? Кенійці випасають худобу в заповідниках

Крім того, вівці почали швидко розмножуватися. Тож фермери виявили бажання взяти потомство від українських овечок у свої господарства. Адже в окремих регіонах Туреччини основною діяльністю є тваринництво.

Турецькі селекціонери також помітили, що вівці романівської породи з кожним роком збільшують кількість приплоду. Після кількох пологів овечка може приводити до 6 дитинчат. Крім того, тварини здатні часто народжувати – по 3 рази за 2 роки.

Раніше Landlord повідомляв про те, що в селі Скорики на Тернопільщині на фермерському підприємстві «Україна» встановили рекордні надої молока. За минулий рік одна корова в середньому дала 10 765 кг молока. Для порівняння по Україні ця цифра майже вдвічі нижча – 6 054 кг на рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також