Новини / Технології     17 березня 2023 09:09

Використовуватимуть міцелій як материнську плату ПК: учені знайшли нове застосування грибам


Учасники команди вчених із Університету Західної Англії розробили “грибний комп’ютер”, за допомогою якого хочуть сформувати архітектуру майбутніх комп’ютерних інтерфейсів мозку.

Про це пише SEEDS.

За словами провідного дослідника, професора Ендрю Адамацького, гриби є ідеальним організмом для експериментів, тому що їхній міцелій працює так само як людський мозок.

“У майбутньому ми зможемо виростити просунутіші міцелієві комп’ютери та пристрої управління”, — каже професор Адамацький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Міцелій — це тонкі частини кореневої системи гриба, які можуть передавати електричні імпульси, що мало чим відрізняються від синапсів. Фактично, гриби, з’єднані мережею міцелію під землею, іноді можуть “зв’язуватися” шляхом передачі електричних імпульсів сигналами на значних відстанях.

Ця риса дозволила вченим використовувати гриби як аналоги компонентів материнської плати. Сплески електричної активності або їх відсутність переводяться в одиниці та нулі відповідно, імітуючи двійкову мову комп’ютерів.

Учені хочуть розробити на основі своїх досліджень комп’ютерні пристрої або протези для людей, які втратили кінцівки або страждають на хворобу Паркінсон, повідомляє Techspot.

Однак “грибні комп’ютери” не можуть зрівнятися з традиційним обладнанням, хоча, як вважають учені, стимуляція гриба у двох окремих точках збільшує провідність і надійність зв’язку. До того ж близькість деяких характеристик грибів із функціями мозку людини дає вченим велике поле для експериментів.

Грибарня “Боровик” на Львівщині займається виробництвом грибів вже понад двадцять років. Тут вирощують 120 т продукції на місяць і, навіть, експортують за кордон.

Компанія Nature Green нарощує свою присутність на ринках ЄС та буде постачати гриби до Німеччини.

У підвальному приміщенні хостела в селі Ружичанка на Хмельниччині вимушені переселенці зі східних областей почали вирощувати на продаж печериці.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також