Новини    07 листопада 2023 14:49

Вперше серед країн Італія заборонить синтетичну їжу


Вперше серед країн світу Італія запровадить заборону на синтетичну їжу. У нижній палаті парламенту Італії на розгляді перебуває проєкт закону щодо заборони виробництва, імпорту і маркетингу харчових продуктів, виготовлених у лабораторіях.

Як пише Euractiv, Італія стане першою країною, де не буде синтетичних продуктів. Як додав міністр сільського господарства Італії Франческо Лоллобріджіда, країна хоче “подати приклад того, як це можна регулювати”.

Член Європарламенту Карло Фіданца зауважив, шо заборона підтримає виробників натуральних продуктів.

“Фермери, тваринники та рибалки ризикують заплатити високу ціну за “Зелений курс” Євросоюзу, який встановлює для виробників цільові показники щодо скорочення викидів, це призведе лише до зменшення виробництва харчових продуктів”, – сказав Фіданца.

На його думку, компенсувати падіння виробництва натуральних продуктів можна лише імпортом чи лабораторними продуктами.

“Синтетичне м’ясо – не м’ясо, синтетичне молоко – не молоко. Я захищаю натуральний продукт, і використання назви натурального продукту для синтетичного, на мій погляд, не є кроком у правильному напрямку”, – пояснив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський..

Нагадаємо, Nestlé дебютує в Європі з хрустким філе та нагетсами в морському стилі під брендом Garden Gourmet, які виготовляються з протеїну пшениці та гороху, передає fooddive. Продукти будуть доступні до замовлення через Інтернет та в магазинах у європейських країнах, включаючи Німеччину, Іспанію, Італію, Австрію, Польщу, Чехію та Словаччину.

Майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...