Новини    12 січня 2018 18:02

Вистачило не всім: Квоти на мед знов розібрали в перші дні року


За перші дні 2018 року експортні квоти на безмитні поставки меду до ЄС вичерпані на 100%. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

В рамках угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, на початок 2018 року торговельних преференцій на експорт українського меду до європейських країн було 5400 тонн. Ще 2500 тонн квот було надано Євросоюзом додатково. Коли, за словами заступника міністра агарної політики, загалом в минулому році до Євросоюзу було поставлено 57 тис тонн.

«На календарі – 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС вже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах. На щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій», – заявив він.

Всі інші експортери меду до ЄС, постачають продукцію на загальних підставах. «В Україні налічується близько 400 000 пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис тонн, або 80% всього українського меду експортується – переважно, в Європейський союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин – до 140 000 тонн меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів», – підрахував заступник Мінагрополітики.

За словами Максима Мартинюка, об’єми поставок можна збільшити за рахунок уніфікації законодавства до норм ЄС.

«Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок. Камінь спотикання – в Україні не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час, в рамках Угоди про Асоціацію, Україна зобов’язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн – кінець наступного року», – додав він.

Окрім меду, також за перші 10 днів року повністю використано квоту обсягом 14 000 тонн на експорт виноградного та яблучного соку та 25% квот продукції птахівництва

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...