Новини    05 березня 2018 11:20

Виробництво органічної малини може принести до мільйона гривень з гектару.


Заробити більше на продажах малини можна більше, якщо збільшувати її якість, а не кількість. Про це повідомив Василь Вега, керівник СОК «Файна Поляна» під час виступу на третій міжнародній конференції «Мільйон з гектару», повідомляє «Інфо-Шувар».

За його підрахунками, виробник малини може збільшити прибуток до 1 мільйона гривень, якщо збільшить її якість.

«Ви можете розраховувати на свій мільйон, якщо навчитесь вирощувати малину екстра якості з продуктивністю 30-35 т/га. Ціна за таку ягоду в минулому сезоні становила 25 гривень за кілограм і навіть вище. Той самий фінансовий результат ви можете отримати на вирощуванні органічної малини, в неї продуктивність в 1,5-2 рази нижча, але при належній якості ягоди, ціна на рівні 50 гривень за кілограм цілком реальна”, – повідомив експерт.

За його порадами, досягти цієї суму можна, залучивши до виробництва малини професійних робітників.

«Не женіться за площами, женіться за якістю, тільки за неї готовий платити покупець. Забувайте про дешеву робочу силу та фахівців, в Україні професійний агроном та відповідальні сезонні робочі обійдуться вам не дешевше, ніж в Польщі. Без якісного посадкового матеріалу та професійного супроводу дуже важко виростити ягоду, яку можна продати за ціною, яка б могла гарантувати хоча б мінімальний прибуток» – зазначив експерт.

За підсумками 2017 року Україна експортувала 1 238 тонн малини та ожини, а це на 72% більше ніж у минулому році. експортна виручка від продажу малини та ожини у 2017 році становить 0,94 млн., і зазначено, що  в цей же рік в Україну  було ввезено ягід на 34,8 тисяч доларів.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...