Новини / Кейси     10 лютого 2020 10:38

«Вірландія» на 45 гектарах: грузинський художник вирощує віслюків заради цілющого молока

Ослине молоко покращує дитячу імунну систему та допомагає лікувати вітрянку, кашлюк та скарлатину. 

Грузинський художник Темур Ломідзе розводить віслюків. Завдяки розробленому разом з другом бізнес-плану чоловік отримав біля 5 тисяч доларів державної підтримки, повідомляють Новини Полтавщини.

За пів року художник-фермер зібрав для свого господарства 60 тварин. Землі у чоловіка 45 гектарів –  пасовища поділені на кілька ділянок. На одній пасуться тварини, на іншій – росте трава. Зимою віслюків годують сіном, овочами та фруктами. За рік одна тварина споживає біля 300 кг сіна.

Читайте: Живий комбайн: у таджицькому селі для обмолоту зернових використовують віслюків

Свою ферму бізнесмен називає «Вірландією» – землею віслюків (грузинською «вірі» – це віслюк, «land» англійською – земля). За словами Темура, розведення віслюків – вигідна справа. Вони майже не хворіють, і доглядати за ними простіше. Одна ослиця може давати молоко майже 20 років.

Молоко цих тварин дуже цінне – допомагає лікувати дитячі хвороби: вітрянку, кашлюк, скарлатину, захворювання легенів. Одна ослиця може давати всього до 1 літра раз на два дні.

Темур говорить, що ослине молоко багате на вітамін С та кальцій – вони покращують дитячу імунну систему. А в Італії господарства з вирощування віслюків навіть пов’язані з дитсадками, де дітям щодня вранці дають 60 грамів ослиного молока.

Клієнтів на рідкісний товар шукати дуже складно, однак ті, кого знаходиш, стають постійними, ділиться досвідом фермер.

У планах Темура Ломідзе – збільшити кількість тварин до 100 голів та розпочати виробництво ослиного сиру. Зараз кілограм цього продукту коштує від 1000 до 1500 тисячі євро за кілограм. Також фермер має надію, що попит на косметику з ослиного молока зростатиме.

Як повідомляв LANDLORD, колишній економіст взявся розводити кіз на Тернопільщині, щоб врятувати село від вимирання.

Читайте також