Новини / Рослинництво     24 квітня 2020 15:02

Володимир Кіщак: Позакореневе підживлення може забезпечити зростання врожайності до 15%

Про можливості забезпечити додатковий урожай за рахунок інноваційних технологій живлення рослин в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів керівник відділу спеціальних та мікродобрив компанії «Ерідон» Володимир Кіщак.

За словами Володимира Кіщака, удобрення виступає основним елементом збільшення врожайності сільськогосподарських культур, здатним забезпечити прибавку врожаю в межах 35–50%. Але навіть у такому знайомому напрямі є місце інноваціям, зокрема позакореневому підживленню.

«Позакореневе підживлення дещо недооцінене в Україні. Але тут треба розуміти, що це єдиний спосіб оперативно вносити корективи у живлення рослин під час вегетації, якщо є потреба знівелювати дефіцит певних елементів. Крім того, як показує практика, листове підживлення сприяє підвищенню використання поживних елементів із ґрунту та добрив на 10–15%», — розповів фахівець.

Агровиробники, які спробували листове підживлення, повертаються до нього знову і знову — адже можна забезпечити зростання врожайності до 15%.

Читайте: Як агровиробнику правильно скористатися перевагами форвардних програм – Людмила Мулик

Вже довгий час компанія «Ерідон» співпрацює з бельгійським виробником Rosier і має у своєму портфоліо 15 спеціальних добрив торгових марок Розасоль, Розалік, Росаферт, що вже добре відомі українському фермеру як високоефективні засоби для підвищення врожайності та покращення якості врожаю. Крім того, компанія Rosier вже розробила два інноваційних за складом поживних елементів продукти лінійки Розалік, які створювалися суто для України: Розалік (Zn, P, N, S) та Розалік (РК+МЕ).

«За моїми спостереженнями, аграріїв трохи відлякує вартість таких добрив, проте коли окупність кожної гривні затрат становить у межах 3–5 гривень — питання ціни нівелюється. Крім того, використання інноваційних продуктів веде до скорочення загальних витрат на одиницю продукції», — підкреслив пан Кіщак.

Раніше Володимир Кіщак розповів про можливості залучення аграріями фінансових інструментів «Ерідон» для забезпечення польових робіт витратними ресурсами та про принципи співпраці компанії з кожним клієнтом.

Читайте також