Новини    17 лютого 2022 13:04

“Відновлення зрошення та дренажу – стратегічний напрямок державної та регіональної політики України”, – Ярослав Гадзало

Прийняття законопроєкту №5202-д потенційно дозволить збільшити податкові надходження до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, котрі обробляють зрошувані земельні ділянки

Верховна Рада на пленарному засіданні вже цього тижня планує розглянути важливі для українських аграріїв законопроєкти. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, передає НААН.

Зокрема це:

  • №6289 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок”, яким пропонується вивести з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій та розширити права постійних користувачів земельних ділянок.
  • №4558 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами” в якому йдеться про вимоги до маркування пестицидів та агрохімікатів; процедури державної реєстрації препаратів; приведення визначень термінів у відповідності до визначень, які передбачені законодавством ЄС, приведення підстав для заборони застосування пестицидів і агрохімікатів у відповідність до вимог Угоди СОТ про застосування санітарних і фітосанітарних заходів та інше.
  • №5202-д “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який вже пройшов перше читання та виноситься на розгляд прийняття в цілому.

“Хочу окремо зупинитись на №5202-д та наголосити на важливості його прийняття”, – зауважив президент НААН.

За його словами, ефективним та поширеним у світі способом розв’язання зазначених питань є передача функцій управління меліоративною інфраструктурою нижчого рівня організаціям водокористувачів, які об’єднують власників земельних ділянок, гідротехнічна меліорація яких забезпечується відповідною інфраструктурою.

“Прийняття проєкту Закону є на часі та має врегулювати питання передачі в управління, експлуатації та технічного обслуговування внутрішньогосподарських і частини міжгосподарських організацій водокористувачів, що здійснюється з метою підвищення якості послуг зрошення”, – зазначив Ярослав Гадзало.

Він зауважив, що реалізація закону матиме своїм наслідком збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшення собівартості поливу та осушення земельних ділянок, мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону, мінімізацію ризиків деградації ґрунтів.

Крім того, реалізація положень законопроєкту посприяє зменшенню витрат держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації. Водночас за словами президента НААН, це дозволить збільшити податкові надходження до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, котрі обробляють зрошувані земельні ділянки.

Нагадаємо, відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...