Новини / Думки / Рослинництво / Технології     21 липня 2023 14:12

Відновлення гідротехнічної меліорації зможе компенсувати втрати врожаїв на окупованих територіях – Гайду


Для забезпечення продовольчої безпеки Україні необхідно шукати шляхи, які дадуть можливість компенсувати втрату врожаїв на окупованих та постраждалих від військових дій територіях. Відновлення гідротехнічної меліорації може стати таким компенсатором.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на ІІ Меліоративному форумі, пише Latifundist.com.

“Ми бачимо позитивні результати цієї реформи (гідротехнічної меліорації — прим. ред.). В Україні вже зареєстровано 24 організації водокористувачів. До речі, в аграріїв з Одещини один з найкращих результатів — в регіоні створено 6 ОВК. Найбільше організацій зареєстровано тільки у Черкащині — 8 ОВК. А ще на основі Суворівської зрошувальної станції була зареєстрована друга в Україні організація водокористувачів. Приємно, через такий короткий проміжок часу — вже чути позитивні відгуки аграріїв з приводу меліоративної реформи. Наші фермери можуть самостійно контролювати процеси поливу земель”, — сказав Гайду.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наступний важливий крок — це зміна в управлінні державними меліоративними системами. Верховна Рада схвалила в першому читанні проєкт закону №7577, який передбачає створення державних некомерційних підприємств — операторів. Важливим аспектом є можливість залучення операторами інвестицій для модернізації та реконструкції меліоративних систем, що є необхідним, для післявоєнного їх відновлення.

Через підрив Каховської ГЕС знищені сільськогосподарські посіви на значних територіях і під загрозою знаходиться сільськогосподарське виробництво у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, які користувались водою з Каховського водосховища для поливу.

“Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% — в Запорізькій та 30% — в Дніпропетровській областях. Це лихо ми повинні подолати”, — додав Гайду.

Читайте також: В A.G.R. Group розповіли про складнощі з меліорацією після підриву Каховської ГЕС

Нагадаємо, через руйнування дамби Каховської ГЕС врожай на навколишніх землях може суттєво скоротитися. З огляду на те, що зрошення буде позбавлено 300-600 тис. га,  очікуватимемо зниження врожаю десь до 1 млн т зерна.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також