Новини / Фінанси     16 січня 2019 14:22

Відміна ПДВ на експорт олійних і зернових поки не планується – ДФСУ

ДФСУ не планує відміняти ПДВ на експорт олійних і зернових культур, а свій лист до низки аграрних асоціацій, опублікований минулого тижня багатьма ЗМІ, пояснює пошуком податківцями шляхів для виведення агроринку з тіні.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Розісланий  наприкінці року лист від  ДФСУ – це «не проект, а міркування про наше розуміння, виходячи з того, як ми бачимо ситуацію»,  – відзначила під час круглого столу ВАР директор департаменту аудиту ДФСУ Наталія Рубан. Розрахунки, наведені в листі, отримані за результатами щорічних перевірок. Згідно з ними відшкодування експортного ПДВ для виробників зернових і олійних у 2,5 разу більше, ніж його сплата до бюджету.

У дискусії з цього питання взяли участь народні депутати України. Зокрема Леонід Козаченко (БПП) заявив, що в разі відміни ПДВ на експорт олійних і зернових збитки АПК становитимуть близько 50 млрд грн і в цілому «сільське господарство буде покарано».

Іван Мірошниченко (Самопоміч) наголошував на необхідності дотримуватися чинного закону щодо відшкодування ПДВ, оскільки ПДВ – це “стимул експорту”. Вважає неправомірним забрати у галузі 50 млрд грн шляхом позбавлення експортерів відшкодування ПДВ, не запропонувавши при цьому шляхів компенсації. Дотації в агросектор депутат вважає неефективними, оскільки наявні схеми не дали змогу аграріям скористатися ними повною мірою.

Як Landlord повідомляв раніше, ДФСУ розіслала до низки аграрних асоціацій листа, в якому пропонує звільнити від оподаткування операції з експорту зернових і олійних культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також