Новини / Фінанси     11 січня 2019 15:17

ДФСУ хоче звільнити від ПДВ експортерів зернових й олійних

ДФСУ вважає неефективною систему відшкодування ПДВ експортерам зернових і олійних культур, оскільки в сьогоднішній ситуації більша частина цих коштів іде в тіньовий сектор. Тому служба виступає з ініціативою звільнити від оподаткування операції з експорту цієї продукції.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

ДФСУ розіслала до низки аграрних асоціацій листа за підписом в. о. голови О. Власова, в якому мотивує свої плани прагненням ліквідувати «багатомільярдний бюджетний дисбаланс», вивести з тіні ринок зернових та олійних та наростити доходи до держбюджету.

ЧитайтеРекордний імпорт: українців годують пальмовою олією

Державна фіскальна служба України пропонує внести до Податкового кодексу такі зміни.

Статтю 197 Кодексу доповнити пунктом 197.25 такого змісту:

«197.25. Звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту:

  • зернових культур товарних позицій 1001, 1003. 1005 згідно з УКТ ЗЕД;
  • насіння олійних рослин товарних позицій 1201, 1205, 1206 згідно з УКТ ЗЕД;
  • олій рослинного походження товарних позицій 1507, 1512 (крім постачання олії соняшникової, що призначена для безпосереднього вживання в їжу, у споживчій тарі місткістю до 5000 см3 включно), 1514 згідно з УКТ ЗЕД».

ДФСУ вважає цей варіант оптимальним для подолання бюджетного дисбалансу від функціонування ринку зерна й олії та виведення його з тіні. При цьому припускає можливість розгляду варіанту «щодо звільнення від оподаткування ПДВ лише операцій з вивезення в митному режимі експорту цієї продукції».

Landlord раніше повідомляв про причини падіння ціни на соняшник.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також