Новини    31 березня 2023 14:20

Ветеринарний і фітосанітарний сертифікати зможуть видавати приватні лабораторії


Сертифікацію безпечності продукції за ветеринарним та фітосанітарним напрямками планують передати приватним лабораторіям.

Про це в інтерв’ю виданню AgroPolit.com  розповіла т. в. о.  голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко.

“У нас передбачена сертифікація безпечності продукції по ветеринарному та фітосанітарному напрямку. По ветеринарному напрямку давно існує механізм уповноваження лабораторій, перелік яких опублікований на вебпорталі Держпродспоживслужби. Це лабораторії, які уповноважені на проведення лабораторних досліджень для цілей державного контролю”, – сказала Шевченко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За її словами, в переліку на офіційному сайті можна знайти приватні лабораторії, лабораторії Держпродспоживслужби та установи МОЗ. Ольга Шевченко зазначила, що вже понад три роки держава співпрацює з приватними лабораторіями у зазначеному напрямку.

За її словами, з минулого року почали також співпрацю по фітосанітарному напрямку. Крім того, існує механізм уповноваження лабораторій на фітосанітарні експертизи. Першу приватну лабораторію до цього процесу залучили ще у 2022 році.

Що потрібно для отримання фітосанітарного сертифіката

Для отримання фітосанітарного сертифіката державному фітосанітарному інспектору територіального органу Держпродспоживслужби слід подати:

  • заяву на оформлення фітосанітарного сертифіката, заповнену українською та англійською мовами або однією з офіційних мов ФAO;
  • документ, що підтверджує внесення плати за видачу фітосанітарного сертифіката;
  • висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) або висновок повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) об’єктів регулювання;
  • у випадку наявності вимог фітосанітарних заходів країни-імпортера щодо проведення стосовно об’єкта регулювання фітосанітарних процедур та/або знезараження — документація, яка підтверджує проведення таких фітосанітарних процедур та/або знезараження.

Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат чи прийняти рішення про відмову в його видачі впродовж восьми робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Фітосанітарні сертифікати або фітосанітарні сертифікати на реекспорт видаються тільки у тому випадку, якщо підтверджуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

З фітосанітарними вимогами країн-імпортерів можна ознайомитися на сайту Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, уряд України ухвалив зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

ЄС не вимагає жодних ветеринарних чи фітосанітарних сертифікатів, як для імпорту зерна, так і для транзиту через країни ЄС. Як реалізацію заходу національної програми контролю держави-члени ЄС можуть брати зразки з метою верифікації відповідності з вимогами ЄС щодо імпорту та присутності на національному ринку.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...