Новини    15 листопада 2022 12:12

Кабмін змінив порядок сертифікації насіння та садівного матеріалу


Уряд України ухвалив зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні КМУ, повідомив у своєму Telegram каналі представник уряду у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

“Встановлено процедуру визначення сортових якостей садивного матеріалу шляхом польового оцінювання насаджень для перевірки на наявність регульованих шкідливих організмів, встановлення відповідності сорту морфологічним ознакам, визначеним під час його державної реєстрації та, у разі необхідності, лабораторного сортового контролю молекулярно-генетичними методами”, – йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, уточнено строки подання заяви для визначення сортових якостей садивного матеріалу та строки дії сертифікатів, що засвідчують товарні якості садивного матеріалу.

Нагадаємо, на МКС відправили насіння арабідопсісу, рослини, яка зазвичай використовується в генетичних експериментах завдяки її унікальним особливостям, та сорго – зерно, насичене поживними речовинами.

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience заявила, що розпочала нову наукову програму дослідів насіння гібридів ріпаку в різних кліматичних умовах України. Раніше компанія досліджувала гібриди кукурудзи та соняшника.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...