Новини    22 вересня 2023 10:14

Веревський намагається повністю заволодіти Kernel

Випуск акцій агрохолдингу вартістю 1,16 злотих може призвести до ситуації, коли головний акціонер накопичить понад 95% цінних паперів

Глава Варшавської фондової біржі Марек Дітль в інтерв’ю “Економічній правді” розповів, що випуск акцій агрохолдингу вартістю 1,16 злотих може призвести до ситуації, коли головний акціонер накопичить понад 95% цінних паперів та здійснить примусовий викуп.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Акції Kernel – це “золоті яйця”, які я збирався тримати все життя. Вони приносили гарні дивіденди, а компанія виглядала непохитною, особливо з урахуванням того, що вона є найбільшим у світі виробником соняшникової олії. Але те, що зробив Веревський, є повним розчаруванням, – описує свій досвід інвестування в українську компанію один з представників ІТ-галузі, який вклав в акції кілька десятків тисяч доларів.

Скориставшись падінням капіталізації Kernel, спричиненої війною, її мажоритарний акціонер Андрій Веревський вирішив повернути собі повний контроль над найбільшим агрохолдингом України, зазначають у виданні. Спочатку підконтрольна йому компанія Namsen Limited оголосила про намір придбати всі акції за ціною, уп’ятеро меншою (18,5 злотого) за “балансову”.

Читайте також: Кернел прокоментував скандал довкола залучення додаткового капіталу

У розмовах з інвесторами я завжди намагаюся триматися на стороні наших емітентів. Стрес, відчуття загрози, пов’язане з війною, може впливати на поведінку менеджерів та інвесторів з України. Проте емісія акцій по 1,16 злотих за одиницю була використана для дешевого поглинання компанії, без врахування інтересів дрібних акціонерів. Такої поведінки я, на жаль, не можу будь-як пояснити, — зазначив Дітль.

У серпні холдинг вирішив розмістити акції, щоб залучити до $60 млн від акціонерів. Мовилося про додаткову емісію 216 млн акцій. У компанії пояснили, що це робиться для скорочення заборгованості і залучення додаткового капіталу.

Своєю чергою, міноритарні акціонери заявили, що так компанія розмила їхню частку акцій. Внаслідок цього головний акціонер Namsen Limited та Веревський отримали 93,67%, що наближає їх до повного виведення акцій з біржі та поглинання агрохолдингу.

Компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Бізнесмен Павло Бойко намагається об’єднати інвесторів агрохолдингу “Кернел”, щоб не допустити викупу Андрієм Веревським акцій компанії. Теоретично Веревський може купити акції в 100 разів дешевше за їхню балансову вартість.

Компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила акції агрохолдингу “Кернел” на останньому тендері.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...