Новини    07 травня 2024 19:03

Велика Британія надала грант на виробництво відновлюваного водню на Одещині

Проєкт передбачає зведення заводу з відновлюваного водню з початковою електролізною потужністю 100 МВт, призначеного для виробництва відновлюваної електроенергії та "зеленого" водню для внутрішніх потреб і експорту в країни ЄС

Компанії “Водень України” та AB5 Consulting отримали грант від уряду Великої Британії на реалізацію проєкту H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області, повідомляє пресслужба Hydrogen Ukraine, передає ЕП.

Проєкт передбачає зведення заводу з відновлюваного водню з початковою електролізною потужністю 100 МВт, призначеного для виробництва відновлюваної електроенергії та “зеленого” водню для внутрішніх потреб і експорту в країни ЄС.

Також передбачається будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно, а також оцінку можливості підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одеської області.

В межах проєкту H2U буде проведено комплексне техніко-економічне обґрунтування під адміністративним керівництвом AB5 Consulting (Великобританія) та технічним керівництвом Водень України (Україна). Це техніко-економічне обґрунтування закладе основу для етапів будівництва та реалізації проекту.

Довідка. ТОВ “Водень України” – компанія, що впроваджує рішення у сфері відновлюваної енергетики на основі водню в Україні. Компанія зареєстрована 22 липня 2020 року в Києві. Розмір статутного капіталу фірми становить 6 млн грн. Керівником ТОВ “Водень України” значиться АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Фонд родини Рєпкіних”. Кінцеві бенефіціари: Рєпкін Олександр Олександрович з часткою в статутному капіталі – 84,79%, Рєпкіна Віра Андріївна – 15,21%.

AB5 Consulting – підприємство, що базується в Лондоні. AB5 сприяє впровадженню інновацій, щоб допомогти іншим організаціям повністю розкрити свій потенціал. Маючи значний досвід у сфері консультування та управління, AB5 проводить дослідження розвитку бізнесу, оцінку систем, управління проектами та інтерфейсами, організацію та управління тендерами, підтримку регуляторної діяльності. Серед клієнтів – енергетичні та високотехнологічні компанії, супутникові оператори та міжнародні організації. AB5 також розробляє власні проекти, зосереджуючись на інноваціях, Інтернеті речей та ШІ. AB5 сертифікована за стандартом B Corp.

Новини за темою:  Грози та дощі 20 травня: де в Україні буде негода та які області попадуть під удари стихії

Зауважимо, Міністерство енергетики США виділило $7 мільярдів для запуску перших семи регіональних центрів чистого водню (H2Hub), які вироблятимуть 3 мільйони метричних тонн Н2 на рік.

Програма є частиною ініціативи президента США Джо Байдена “Інвестування в Америку” з загальними інвестиціями у $50 мільярдів для прискорення масштабного розгортання недорогого водню з нульовими або майже нульовими викидами вуглецю, повідомляє Department of Energy.

Сім H2Hubs започаткують національну мережу виробників чистого водню, споживачів та відповідну інфраструктуру.

Також вони підтримують виробництво, зберігання, доставку та кінцеве використання чистого водню.  Очікується, що H2Hubs забезпечать третину цільового обсягу виробництва Н2 в США до 2030 року.

Це знизить викиди, зокрема від промисловості, на 25 мільйонів метричних тонн. Окрім того, це дозволить створити  815 тисяч робочих місць, зокрема у знедолених громадах, які постраждали від недостатніх інвестицій та забруднення.

Розкриття повного потенціалу водню має вирішальне значення для досягнення мети президента Байдена щодо американської промисловості, що живиться американською чистою енергією, забезпечуючи меншу волатильність [тобто зміни ринкових цін і доходів впродовж певного часу] і більш доступну ціну та енергетичні можливості для американських сімей і компаній, – зазначила міністрка енергетики США Дженніфер Гранхольм.

Вона назвала ці інвестиції історичними, які закладають фундамент для нової індустрії під керівництвом США для глобального зеленого переходу та добробуту американців.

Вибрані проєкти:

  • Аппалачський водневий хаб – виробництво водню з недорогого природного газу з центром уловлення та постійного зберігання вуглецю (до $925 млн);
  • Каліфорнійський водневий хаб – виробництво водню з відновлюваної енергії та біомаси для декарбонізації громадського транспорту, важких вантажних перевезень і портових операцій (до $1,2 млрд);
  • Водневий хаб на узбережжі Мексиканської затоки – великомасштабне виробництво водню з використанням як природного газу з уловлюванням вуглецю, так і електролізу на основі відновлюваних джерел енергії (до $1,2 млрд);
  • Водневий хаб Хартленду – виробництво водню для декарбонізації виробництва добрив, сільськогосподарського сектору та опалення у холодному кліматі (до $925 млн);
  • Середньоатлантичний водневий хаб – перепрофілювання історичної нафтової інфраструктури та виробництво зеленого водню з відновлюваної та ядерної електроенергії (до $750 млн);
  • Середньозахідний водневий хаб – виробництво водню з ВДЕ, природного газу та ядерної енергії для декарбонізації виробництва сталі та скла, електроенергії, нафтопереробки, важкого транспорту та авіаційного палива (до $1 млрд);
  • Тихоокеанський північно-західний водневий хаб – широке використання електролізерів для зниження витрат на технологію, її масштабування та підготовки спеціалістів (до $1 млрд).
Новини за темою:  Коваль закликав бізнес Данії інвестувати в агросектор України та створювати спільні бренди

Нагадаємо, норвезький виробник декарбонізованої сталі Blastr Green Steel планує створити DRI-завод з виробництвом екологічно чистого водню на території площею понад 200 гектарів в Інкоо, Фінляндія.

ПрАТ “Укргідроенерго” планує підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера потужністю 1 МВт для виробництва водню.

Зауважимо, у 2021 році у Німеччині відкрили перший у світі завод з виробництва чистого реактивного палива.

Landlord раніше повідомляв, уже за кілька років з ринку її посунуть гібриди дизеля та електрики, трактори на метані та водні.

Японія планує інвестувати 107,5 млрд доларів протягом наступних 15 років для постачання країни воднем, оскільки уряд активізує зусилля щодо використання газу для переходу до низьковуглецевої економіки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...