Новини / Технології     31 серпня 2023 21:08

У Фінляндії зведуть завод із виробництва зеленої сталі та водню

Завод вироблятиме 2,5 мільйона тонн сталі з наднизьким вмістом вуглецю на рік

Норвезький виробник декарбонізованої сталі Blastr Green Steel планує створити DRI-завод з виробництвом екологічно чистого водню на території площею понад 200 гектарів в Інкоо, Фінляндія.

Завод вироблятиме 2,5 мільйона тонн сталі з наднизьким вмістом вуглецю на рік, повідомляє SteelOrbis.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Оцінка впливу на довкілля та необхідні дослідження завершать до весни 2024 року. Також у Blastr підготовляють попередні техніко-економічні обґрунтування.

У липні 2023 року Blastr підписав стратегічну рамкову угоду з американською компанією Cargill Metals для прискорення декарбонізації ланцюжка створення вартості сталі.

Cargill постачатиме залізну руду для заводу Blastr, що виробляє сировину для металургійного заводу Inkoo, а також торгуватиме продукцією з ультранизьковуглецевої сталі.

Зауважується, що це допоможе зменшить викиди вуглецю Scope 1-3 більш ніж на 90%, порівняно зі звичайним виробництвом сталі.

Нагадаємо, ПрАТ “Укргідроенерго” планує підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера потужністю 1 МВт для виробництва водню.

Зауважимо, у 2021 році у Німеччині відкрили перший у світі завод з виробництва чистого реактивного палива.

Landlord раніше повідомляв, уже за кілька років з ринку її посунуть гібриди дизеля та електрики, трактори на метані та водні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також