Новини / Клімат     06 жовтня 2021 17:40

У Німеччині відкрили перший в світі завод з виробництва чистого реактивного палива

У Німеччині відкрився перший у світі завод з виробництва екологічно чистого авіаційного палива

У німецькому місті  Верльте відкрили перший в світі комерційний завод з виробництва синтетичного гасу, який називають екологічно чистим паливом майбутнього. Нині на авіацію припадає близько 2,5% світових викидів двоокису вуглецю, парникового газу, який за оцінками вчених сприяє глобальному потеплінню.

“Епоха спалювання вугілля, нафти і природного газу добігає кінця”, – заявила міністр навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце на церемонії відкриття нового заводу.

Завод буде використовувати воду і електрику чотирьох прилеглих вітряних електростанцій для виробництва водню. В процесі водень об’єднується з діоксидом вуглецю для отримання сирої нафти, яку потім можна переробити в паливо для реактивних двигунів.


При спалюванні цього синтетичного гасу в атмосферу виділяється рівно стільки CO2, скільки раніше віддалялося для виробництва палива, що робить його «вуглецево-нейтральним».

Кількість палива, яке завод може виробляти з початку наступного року, невелика: всього вісім барелів на день або близько 336 галонів авіагасу. Цього вистачило б, щоб кожні три тижні заправляти один маленький пасажирський літак.

Для порівняння, за даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту, загальне споживання палива комерційними авіакомпаніями в усьому світі досягла 95 мільярдів галонів в 2019 році, перш ніж пандемія вразила туристичну галузь.

Першим покупцем екологічного палива стане Lufthansa, яка буде використовувати його при заправці своїх вантажних літаків в аеропорту Гамбурга. Авіакомпанія зобов’язалася в найближчі п’ять років щорічно купувати як мінімум 25 000 літрів “зеленого” палива заради захисту клімату.

Нагадаємо, у порту Роттердам активісти Greenpeace заблокували водні шляхи до найбільшого в Європі заводу.

Джерело: euronews

Наталія Софієнко, Landlord 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також