Відверто ведмежий лютневий звіт USDA спровокував зниження цін на пшеницю на глобальному ринку. Вчора на біржах фонди фіксували прибуток і намагалися закрити довгі позиції. Про це повідомляє компанія Agritel.
Динаміка до зниження цін розглядається трейдерами як технічна корекція після сильного зростання з початку року і всі прогнози наразі базуються на помірному зниженні цін у найближчому періоді.
Так, на біржах США вчора котирування березневих ф’ючерсів на тверду пшеницю просіли на $2,2-3,21 за 1 тонну і склали $230-233 за 1 тонну, а ціни аналогічних ф’ючерсів м’якої пшениці впали на $2,3 за тонну – до $238,46 за 1 тонну.
На паризькій біржі MATIF спостерігалась така сама тенденція – березневі котирування борошномельної пшениці знизились на 2,25 євро за 1 тонну і склали 221,5 євро за тонну (або $268,43 за 1 тонну).
Читайте: Ринок сої: зростання експорту і скорочення кінцевих запасів
Втім, вказана динаміка розглядається європейськими біржевими аналітиками, як певна пауза і невдовзі ціни стабілізуються або повернуться до зростання. Річ у тім, що просідання котирувань викликало пожвавлення попиту на пшеницю і вчора офіс FranceAgriMer міністерства сільського господарства Франції у своєму щомісячному звіті підвищив оцінки експорту французької пшениці за межі ЄС до 7,45 млн тонн (у порівнянні з 7,27 млн т в минулому місяці). Крім того, зниження цін зробило продуктивними два тендери на пшеницю – Японія закрила позицію з закупівлі 86 тис тонн продовольчої пшениці з США та Канади, а, також, 60 тис тонн продовольчої пшениці закупила Йорданія (походження не вказується).
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Франція у 2021 році планує значно скоротити площі під ярими культурами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!