Новини / Трейдинг     10 лютого 2021 18:01

Ринок сої: зростання експорту і скорочення кінцевих запасів

USDA зберегло у силі попередній прогноз глобального валового збору сої при очікуваному зростанні попиту на культуру і скороченні запасів на кінець поточного сезону

USDA зберегло у силі попередній прогноз глобального валового збору сої при очікуваному зростанні попиту на культуру і скороченні запасів на кінець 2020/2021 маркетингового року. Про це повідомляє Аgrarheute.

Так, за розрахунками американського міністерства сільського господарства, прогноз глобального експорту сої у поточному сезоні збільшено на 0,6 млн тонн – до 169,7 млн ​​тонн за рахунок збільшення експорту з США і Росії.

Урожай в Аргентині оцінюється вашингтонськими експертами в незмінні 48 млн тонн, а для Бразилії USDA передбачає 133 млн тонн (також як і в попередньому місяці). При цьому експорт сої з Бразилії оцінюється у 85 млн тонн, для США – у 61 млн тонн і для Аргентини – у 7 млн тонн.

Очікується, що ЄС імпортує 15 млн тонн сої, Китай – 100 млн тонн, а світові запаси культури скоротяться  на 1 млн тонн – до 83,4 млн тонн. При цьому зниження запасів у США і Бразилії буде компенсуватися зростанням пропозиції з Аргентини.

ЧитайтеПрогноз імпорту кукурудзи у ЄС знижено на 2,5 млн т – USDA

При цьому, середня ціна на сою в США в сезоні-2020/2021 прогнозується на рівні $11,15 за бушель (близько $440 за 1 тонну). Зазначимо, що прогноз ціни на соєві боби у США не змінився у порівнянні с попереднім січневим звітом, на відміну від прогнозу цін на соєвий шрот. Очікується, що середня ціна на нього складе у сезоні близько $400 за тонну, що на $10 за й тонну більше, ніж прогнозувалось місяць тому.

Як зазначили аналітики Аgrarheute, лютневий «соєвий прогноз» USDA, скоріш за все, буде кардинально переглянутий у наступному звіті, внаслідок того, що ряд регіональних прогнозів вже були змінені у бік зменшення обсягів валового збору та пропозиції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на глобальному ринку прогнозується зростання попиту на пшеницю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також