Новини    20 листопада 2017 16:38

Вчені пропонують знищувати польових мишей за допомогою ГМО


Науковці Нової Зеландії, де польові гризуни є бідою національного масштабу и загрожують сільському господарству, економіці і всій місцевій природі, запропонували нестандартне рішення цієї проблеми. Вчені пропонують «редагувати» гени гризунів задля контролю і зменшення їх популяції, пише AgroPortal.

Минулого року в країні оголосили програму вартістю $ 9 млрд зі знищення різного роду гризунів і шкідників. Зокрема, вчений Ніл Гіммелл з Університету Отаго пропонує штучно створити генну систему, що сама буде розповсюджуватися в популяции гризунів і згодом стане поширюватися від покоління до покоління. Фактично це означатиме створення нових видів тварин, але з властивостями, потрібними саме вченим. Передбачається, що такі види витіснять своїх пращурів, при цьому самі почнуть розмножуватися набагато повільніше, а, можливо, і зовсім вимруть. І таким чином проблема гризунів буде вирішена, повідомляє Futurism.

Щоправда, новозеландські генетики ще не прорахували, яким чином «генетичне» втручання вплине на  популяцію мишей та інших шкідників і чи не призведе її скорочення до руйнування еко-системи країни і планети в цілому. В будь якому випадку вчені поки що закликають долучитися до вивчення цієї цікавої наукової задачі.

Українські вчені поки що мовчать з цього приводу. Між тим, польові шкідники насуваються на поля та зерносховища. Якщо на гектарі землі «проживає» 3-5 жилих колоній шкідників, необхідно розкладати отруєні принади у їхні нори, відповідно до “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні”, повідомляє Держпродспоживслужба України.

Цього року мишоподібні гризуни, переважно полівки, розселяються переважно на неораних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській областях. Багаторічні трави необробленних полів заселені гризунами на 40-100% площ по 2-5 жилих колоній. На Київщині та Черкащині ситуація складніша – там фіксується максимальне «заселення» гризунами – по 5-7 жилих колоній на гектарі.

Щодо посівів озимих зернових, то там ситуація в межах норми —  на 7-53% обстежених ланів та 5-60% ріпаку обліковують 0,2-3 колоній мишоподібних гризунів на гектарі.

Тому в Дерпроспоживслужбі нагадують, що позбутися гризунів можна старим давно випробованим методом: труїти шкідників бактороденцидом, роденфосом, бродисаном та восковими брикетами шторму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...