Новини    15 травня 2022 18:27

Вартість полуниці на внутрішньому ринку продовжує знижуватись

Різкому зниженню цін сприяє збільшення пропозиції суниці садової з місцевих господарств.

В Україні продовжує стрімко дешевшати суниця садова. Лише за останній тиждень ціни на суницю садову в Україні впали в середньому на 36%, повідомляє EastFruit.

Ще напередодні минулих вихідних суницю з плівкових теплиць фермери відмовлялися продавати дешевше за 100-130 грн/кг ($3,42-4,44/кг), але вже на початку поточного тижня ціни на ягоду одразу впали до 50-100 грн/кг ($1 71-3,42/кг).

За словами виробників, різкому зниженню цін сприяє збільшення пропозиції суниці садової з місцевих господарств. Протягом усього тижня погодні умови в основних регіонах виробництва були сприятливими для збирання ягоди, тому її обсяги на ринку зростають дуже швидко.

Водночас основні гравці ринку прогнозують подальше здешевлення суниці садової, особливо з огляду на той факт, що вже до кінця поточного тижня великі садівницькі господарства почнуть збирання з-під агроволокна. Це, на думку експертів, також вплине на відпускні ціни в даному сегменті.

Нагадаємо, сезон полуниці садової в Україні розпочався декілька тижнів тому, але виробники ягоди вже змушені знижувати відпускні ціни.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Водночас з початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...