Новини / Ринок землі     26 квітня 2021 11:20

Посадовці держгеокадастру погоріли на крадіжці 20 000 га землі

СБУ викрила і заблокувала низку корупційних механізмів з виводу сільськогосподарської землі з державної власності, організованих топ-менеджерами держгеокадастру

Служба безпеки України заблокувала низку корупційних механізмів, організованих топ-посадовцями держгеокадастру України. Організатори однієї з оборудок діяли через систему документообігу установи, а за іншою схемою чиновники вивели понад 20 000 га земельних ділянок із держвласності. Про це повідомив прес-центр СБУ.

У межах кримінального провадження за першою схемою, співробітники СБУ задокументували, що посадовці, зокрема фальсифікували інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі управління документами «ДокПроф 3». Через дії зловмисників, регіональні управління Держгеокадастру не могли розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Серед іншого, зловмисники змінювали цільове призначення землі, передавали її у власність інших осіб без жодних процедур – просто змінюючи документи в системі.

Щоб забезпечити роботу схеми, фігуранти організували низку бекофісів, які фактично являли собою «приватні аналоги» регіональних підрозділів держгеокадастру.

Друга схема була організована для роботи із «елітними» земельними ділянками. При чому виключно у Запорізькій та Донецькій областях. Зловмисники оформлювали вільні ділянки землі на підставних осіб, частина з яких навіть не знала про оборудку. При цьому значно перевищувалися обсяги дозволених квот, коли в одні руки передавалося понад 2 000 га.

За оперативними даними спецслужби, за цією схемою у власність підставних осіб переоформлено земельні ділянки загальною площею понад 20 000 га. Правоохоронці провели понад 40 обшуків у 6 областях у підрозділах держгеокадастру, офісних приміщеннях учасників оборудки та за місцями їх проживання.

ЧитайтеСБУ викрила розкрадання держземель за участі посадовців держгеокадастру

У ході слідчих дій було вилучено:

  • накази за 2021 рік, на підставі яких передано землі за межами населених пунктів, зокрема, документи бухгалтерської звітності;
  • журнали реєстрації, факсиміле, печатки підприємств, договори;
  • електронні ключі доступу до інформаційних систем держгеокадастру;
  • чорнові записи щодо незаконного виділення земельних ділянок;
  • мобільні телефони, де зберігається інформація про реалізацію протиправної схеми відведення земельних ділянок.

Документування проводиться спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. Наразі, як повідомляє прес-служба СБУ, тривають слідчі дії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціна оренди землі на Львівщині у 2021 році зросла до 4,2 тис грн/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також