Новини    25 квітня 2021 12:01

Фермери Дніпропетровської області створили власну асоціацію

До «Асоціації аграріїв Придніпров’я» вже увійшли 35 фермерських господарств регіону та компаній, діяльність яких пов’язана з сільськогосподарською сферою

У Дніпропетровській області створена «Асоціації аграріїв Придніпров’я», яка вже об’єднала 35 сільськогосподарських виробників регіону. Причиною виникнення нового об’єднання, за словами засновників, стало те, що в Україні не існувало жодної спільноти, яка б запропонувала весь необхідний комплекс послуг фермеру для успішної діяльності, а також була б гарантом юридичного та фізичного захисту.

Як зазначив під час ефіру на каналі «Відкритий», Віталій Старишко, голова асоціації, до нової спільноти можуть приєднатися фермери, які ведуть прозорий бізнес і сплачують податки, а, також компанії, чия діяльність безпосередньо пов’язана з сільським господарством.

При цьому, за словами Юрія Шарапаєва, співзасновника «Асоціації аграріїв Придніпров‘я», це не проста заява.

«За прикладом західних професійних об єднань, всі учасники, що висловлять бажання вступити в асоціацію, будуть проходити певну процедуру перевірки. Всі кандидати, які мають негативну історію у взаємовідносинах з партнерами, мають ознаки фіктивності тощо, будуть «відсікатися». Ми, як асоціація, беремо на себе відповідальність щодо угод перед іншими учасниками та партнерами», – сказав він.

Як зазначили засновники «Асоціації аграріїв Придніпров‘я», агарний сектор Дніпропетровської області представлений переважним чином малими та середніми господарствами, які потребують професійного супроводу.

«Насамперед, в асоціації буде потужний юридичний підрозділ, супровід якого буде корисним для малих та середніх аграріїв, які часто не можуть собі дозволити утримання такої служби. Але вони потребують проведення перевірки контрагентів, допомоги в оформленні договорів і захисту у випадку шахрайства. Адже не зрідка виникають ситуації, коли фермеру замість оплачених добрив, насіння або пального «привозили повітря», – пояснив Микола Маловік, співзасновник «Асоціації аграріїв Придніпров‘я».

Крім того, як додав Віталій Старишко, об єднання буде надавати членам фізичний захист у разі рейдерських атак, захоплення врожаю, техніки тощо. Партнерами асоціації виступає охоронна агенція, послугами якої, поряд з юридичним захистом, можуть скористатися господарства, що входять до асоціації.

ЧитайтеЮрій Шарапаєв: трейдери відповідальні за кризу з форвардами, як і виробники

Втім, як було підкреслено під час ефіру, насамперед асоціація ставить перед собою завдання оптимізації фермерської діяльності і підвищення прибутковості учасників. З цією метою їм будуть надаватися послуги електронного документообороту, що пришвидшить укладання угод за вигідними цінами, пошук зручних банківських продуктів і програм фінансування тощо.

Наразі «Асоціація аграріїв Придніпров‘я» вже поєднала фермерів з загальним земельним банком у 50 000 га, що порівняно з розмірами агрохолдинга. Таким чином, виникає можливість концентрації великий партій агропродукції і допомога в укладанні прямих експортних контрактів без посередників за вигідними цінами. З іншого боку, асоціація, що представляє таке виробництво, може консолідувати їх потреби у засобах виробництва і добитися спеціальних цін постачальників.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як в Агрофірмі «ЛАН» на Дніпропетровщині досягають стабільно високої врожайності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...