Новини / Логістика / Політика / Фінанси     29 вересня 2022 14:11

Експорт до ЄС за 9 місяців перевищує довоєнні показники


Український експорт станом на кінець серпня склав 90% від рівня експорту до країн Європейського Союзу на серпень 2021 року.

Про це розповів заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка в ефірі Національного телемарафону.

“А за три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року”, – зазначив він.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Експорт України до країн ЄС втримався та навіть виріс завдяки низці кроків, які впровадили партнери України та уряд. Зокрема, були скасовані квоти та мита, що спростило експорт аграрної продукції.  А з 1 жовтня запрацює “митний безвіз”, що ще більше спростить експорт до ЄС.

Але загальний рівень українського експорту у порівнянні з довоєнними часами скоротився майже у два рази. У січні та лютому 2022 року щомісячний експорт України складав 6 млрд доларів, зараз, станом на кінець вересня – 3,4 млрд доларів.

Перш за все, дуже сильно постраждав експорт до держав Північної Африки та Азії. Наразі він відновлений тільки у контексті зернових коридорів. Також повністю перервано торговлю з Росією та Білоруссю.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

“Український бізнес достатньо свідомо на практиці застосовував розрив торгових відносин з російською федерацією. В перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з російської федерації як відповідь на агресію. А зараз для того, щоб посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських компаній, що мали контрактні зобов`язання, ми також запровадили заборону на експорт. Тобто це досить чітка позиція – що українські компанії вільні від виконання своїх зобов`язань за контрактами з суб`єктами російської федерації” – резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, що уряд на засіданні 27 вересня ухвалив постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації”. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

Тим часом президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також