Новини / Політика     27 вересня 2022 21:38

Україна заборонила експорт будь-яких товарів до Росії 

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків

Уряд на засіданні 27 вересня ухвалив постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації”. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

“Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні”, – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже, за даними статистики, за період із березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тис. доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами РФ, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.

Нагадаємо, війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також