Новини / Політика     26 листопада 2018 16:30

Що чекає агробізнес під час воєнного стану


Наразі Верховна Рада розглядає питання про введення воєнного стану в країні.  До чого має готуватися агробізнес у разі позитивного рішення?

Інформацію підготовлено за матеріалами видання “Українська правда“.

Воєнний стан  – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, Закон України “Про правовий режим воєнного стану”, а також указ Президента.

Читайте: Конфлікт у Керченській протоці: чим це загрожує торговельним суднам

Де вводиться воєнний стан

Воєнний стан може вводитися на території цілої держави або в окремих її регіонах.

Військові адміністрації

Утворюються в одному чи декількох населених пунктах, де введено воєнний стан. Рішення про доцільність їхнього створення приймається президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування. Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається та звільняється президентом України за пропозицією Генерального штабу.

Мобілізація

Президент заявив, що рішення про введення воєнного стану «не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги». Громадянам, які перебувають на військовому обліку, змінювати місце проживання без дозволу військового комісара заборонено.

Вибори

Забороняється проводити будь-які вибори, референдуми, зміну Конституції України та Конституції АР Крим. Відкладається також початок передвиборчих кампаній.

Після припинення воєнного стану Рада упродовж  90 днів визначає нову дату виборів у випадку, якщо вони мали бути проведені в період, на який було введено воєнний стан.

Обмеження прав

Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів.

Нова військова влада отримає право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян.

Запрацює також право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо вони становлять ризик для суверенітету та національної безпеки України.

У той же час у законі передбачено цілий список прав, обмеження яких забороняється. Зокрема, це заборона тортур, покарання, принизливого поводження. У громадян залишається право на справедливий суд та правову допомогу.

Трудова повинність

Військове командування та інші органи влади отримують право оголосити трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Це передбачає виконання робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їхніх наслідків.

Тривалість виконання таких робіт та їхня оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства.

Конфіскація майна

У разі необхідності, закон справді дозволяє примусово відчужувати майно, що перебуває в приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.

Якщо під час примусового відчуження майна не було попереднього повного відшкодування вартості, колишній власник або уповноважена ним особа має право вимагати в судовому порядку повернення такого майна.

Також колишні власники можуть вимагати взамін надання іншого майна, якщо це можливо.

Landlord повідомляв про те, що Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про введення воєнного стану.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також