Новини / ФОТО / Політика     26 листопада 2018 17:27

Порошенко підписав указ про воєнний стан. Тепер за нього має проголосувати Рада

Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України про введення воєнного стану. Утім голосування у ВРУ, котре було призначено на 16.00, досі не відбулося через блокування трибуни Радикальною партією Олега Ляшка. Мета радикалів - Президент повинен обговорити ситуацію з лідерами фракцій.

А о 17.15 Президент Порошенко виступив зі зверненням до народу, пояснивши, що введення воєнного стану наразі річ необхідна: розвідка каже, що Росія підтягнула до кордону багато озброєнь.

Також Порошенко заявив, що не буде обмежень прав і свобод громадян, а також цензури.

Мобілізацію теж Порошенко не передбачає.

У самому документі зазначено ввести в дію рішення РНБОУ від 26 листопада 2018 року “Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні”.

Указ опублікований на сайті Глави держави.

Згідно зі статтею 107 Конституції України постановляється:

1. Ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року “Щодо надзвичайних заходів щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України, та введення воєнного стану в Україні” (додається, таємно, без пункту 12 – потаємно).

2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його публікації.

Раніше ми писали про те, що 25 листопада у Керченській протоці російські військовослужбовці не дозволили трьом українським військовим кораблям пройти до порту Маріуполя.

Читайте також