АналітикаНовини

В Україні кожний третій ІТ-фахівець боїться втратити роботу – дослідження

Згідно з дослідженням IT Research Ukraine, в Україні кожний третій IT-спеціаліст боїться втратити роботу, найвище ризик залишитися без роботи оцінюють тестувальники, найменше – проєктні менеджери та менеджери вищої ланки.

У 2023 році майже половина ІТ-фахівців (48%) зазначили про зміни у своїй роботі. Зокрема, 34% змінили проєкт всередині компанії, тоді як 33% перейшли на нове місце роботи. Ще 12% опинилися в резерві (bench).

Також на момент дослідження 6% IT-фахівців були безробітні, у травні 2022 року цей показник становив 4,8%.

В Україні кожний третій ІТ-фахівець боїться втратити роботу – дослідження

У межах дослідження також опитали СЕО та HR-фахівців, представників понад 400 техкомпаній України. Більш ніж половина (58%) зазначили, що попит на нові кадри у компаніях знизився, майже чверть відзначили збільшення кількості вакансій. 57% компаній на період опитування мали переведених в резерв працівників, – мовиться в повідомленні.

Читайте також: Доходи агрономів за останній рік зросли до 50% — дослідження Agrohub

Крім того, переважна більшість (85%) компаній продовжили найм на відкриті посади. Водночас 56% HR зазначили, що компанії наймають фахівців з рівнем кваліфікації Junior.

У порівнянні з минулим роком IT-фахівців стають більш песимістичними. Майже половина думають, що у цьому році кількість вакансій буде зменшуватися.  І лиш кожен четвертий вірить, що пропозицій стане більше.

Натомість очікування HR-спеціалістів дещо позитивніші: 30% переконані, що вакансій стане більше, а 42% очікують, що ситуація залишиться без змін.

Нагадаємо, 4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП). Якщо бойові дії загостряться, втрати робочих місць зростуть до 7 мільйонів, якщо – негайно припиняться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Професія агронома увійшла до топ10 найоплачуваніших в Україні.

Державна служба статистики України оприлюднила дані стосовно рівня заробітної плати громадян країни протягом третього кварталу 2023 року.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

У листопаді розмір середньої заробітної плати в Україні зріс до 18 500 грн.

Кабмін постановою від 15.12.2023 року № 1315 схвалив основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2024-2026 роки.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку