Новини / Рослинництво / Тваринництво / Техніка     07 жовтня 2022 09:12

В українському агросекторі стане більше підприємств закритого циклу


Через війну в Україні сільські та фермерські господарства переорієнтовуються на повні цикли виробництва продукції рослинництва і тваринництва.

Війна в Україні дала поштовх до швидкої зміни вітчизняного агросектора. Сьогодні сільгоспвиробники, які раніше переважно займалися рослинництвом, розширюють виробництво продукції тваринництва та запроваджують переробку зерна, овочів, м`яса і молока.

Про це розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, йдеться у повідомленні парламенту.

Він повідомив, що вже зараз Україна наростила виробництво й експорт молока, оскільки воно надконкурентне за ціною та якістю, порівняно з ЄС. Почали більше експортувати й інші види продукції, а також наголосив, що в Україні 30 років були в основному сировинні господарства, але зараз необхідний перехід на якісно новий рівень. У нашій державі мають бути тисячі й тисячі сучасних виробників.

“Простіше тому, хто мав тваринницький комплекс, хто розвивав свинарство, молочну галузь, птахівництво. Такі виробники не залежать від експорту агропродукції, а згодовують свій урожай через комбікорми й реалізовують товар із доданою вартістю. Це правильний підхід, оскільки сільське господарство не може бути постійно прибутковим тільки шляхом оренди землі та її засівання технічними культурами для експорту. У селі має бути і переробка, і тваринництво”, — зазначив нардеп.

За його словами, важливо розуміти, що тваринництво – це не тільки молоко чи м’ясо, це ще й добрива, тож інтенсивніше виробляють необхідну техніку та устаткування для фермерів.

“Я спілкувався із представниками заводів, які випускають гноєрозкидачі й кормороздавачі для тваринницьких комплексів. У них зараз черга на виробництво такої техніки на 4-5 місяців. Це свідчить про те, що аграрії починають змінювати підхід до сільського господарства взагалі”, — розповідає народний депутат.

Дмитро Соломчук упевнений, що вже навесні в державі з’являться нові українські виробники.

“Сільське господарство зміниться, стане більше закритого циклу, де буде вирощуватися збіжжя на полях, будуть у господарствах лінії з переробки зерна на комбікорми, будуть різні напрями у тваринництві — свинарство, птахівництво, молочне господарство, вівчарство тощо. Буде виготовлятися й подальша продукція — ковбаси, тушкованка, напівфабрикати. Зараз запускаються лінії з виготовлення кормів для собак, котів. Ставляться сучасні лінії з виробництва чипсів тощо”, — вважає Дмитро Соломчук.

Насамкінець нардеп наголосив, що в Україні 30 років були в основному сировинні господарства, але зараз необхідний перехід на якісно новий рівень.

Нагадаємо, українські виробники також розширюють ринки збуту продукції тваринництва. Зокрема у вересні відкрито новий ринок експорту продуктів українського виробництва, а саме переробленого тваринного білка (не призначеного для споживання людьми) до Туреччини.

Крім того, українські підприємці планують й надалі розширювати та змінювати ринки збуту своєї продукції. Про такий намір заявила майже половина опитаних (47,6%). Серед ймовірних нових ринків збуту найчастіше називалися країни Європи, зокрема, Польща, Молдова, Німеччина, Болгарія, Румунія, Чехія, Англія, Ізраїль, а також США, Грузія та Індія.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також