Новини    16 травня 2022 18:17

Підприємці з України мають намір переходи на європейські ринки збуту – опитування

Українські підприємці планують розширювати та змінювати ринки збуту своєї продукції. Про свій намір заявила майже половина опитаних (47,6%).

Значна частка українських компаній впевнена, що у післявоєнний період буде відчутною галузева трансформація бізнесу. Насамперед відбуватиметься вихід на  ринок ЄС.  Про це свідчать результати опитувань експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, повідомляє Agravery.

Українські підприємці планують розширювати та змінювати ринки збуту своєї продукції. Про такий намір заявила майже половина опитаних (47,6%). Серед ймовірних нових ринків збуту найчастіше називалися країни Європи, зокрема, Польща, Молдова, Німеччина, Болгарія, Румунія, Чехія, Англія, Ізраїль, а також США, Грузія та Індія. Цікавим фактом є те, що український бізнес планує залишатися в Україні й надалі.

80% опитаних зазначили, що не вважають можливою релокацію свого бізнесу за кордон. З тих, хто вбачає ймовірність переїзду та подальшої діяльності їх бізнесу за кордоном, зазначають насамперед країни Європи. Найчастіше згадували Польщу, Словаччину, Португалію та Чехію. Кожна п’ята компанія з тих, хто зараз не працює, може відновити свою комерційну діяльність у найближчі 2 місяці. Ще 10% компаній планують повернутися до роботи протягом півроку.

Щодо можливості відновлення бізнесу та рівню доходів до довоєнного рівня, то більш ніж половина (57,2%) допускають такий сценарій. Інші або не готові робити прогнози на післявоєнний час, або не мають змоги відновитися взагалі.

Більшість з тих компаній (29,1%), хто допускає ймовірність швидкого відновлення обсягів своєї комерційної діяльності до довоєнного рівня,  озвучують можливість зробити це протягом 3-6 місяців. Кожна п’ята компанія (19,4%) припускає, що на відновлення знадобиться приблизно рік.

Нагадаємо, на Тернопільщині у селі Заривинці почали будувати комбікормовий завод. Він працюватиме у складі товариства “Бучачагрохлібпром”. Станом на сьогодні вже закладений фундамент для нього.

Раніше Висоцький повідомив, що саме здебільшого викрадають росіяни в українських аграріїв.

Цього тижня Індія окреслила свою рекордну експортну мету на цей фінансовий рік, заявивши, що відправить торговельні делегації до таких країн, як Марокко, Туніс, Індонезія та Філіппіни, щоб вивчити шляхи збільшення постачання пшениці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...