Новини / Технології     18 серпня 2023 14:13

В Україні запрацював реєстр операторів-виробників органічної продукції


В Україні почав роботу Державний реєстр операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

До Реєстру вже внесено перших операторів, які отримали сертифікат, що підтверджує відповідність органічного виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

“Запуск реєстрів у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції — це ще один важливий крок розвитку українського органічного сектору економіки. Адже до сьогодні виробництво органічної продукції в Україні здійснювалося відповідно до стандартів, еквівалентних стандартам ЄС та інших країн”, — йдеться у повідомленні.

Запуск Реєстру операторів означає, що на вітчизняному ринку буде органічна продукція, що виробляється і сертифікується відповідно до законодавства України, та яка маркована українським державним логотипом.

Нагадаємо, Galeks-Agro стала першою компанією, яка за результатами перевірки та визначення відповідності усіх стадій виробництва та обігу органічної продукції вимогам законодавства України отримала підтверджувальний сертифікат.

Мінагрополітики та Держпродспоживслужба спільно з фахівцями швейцарсько-української програми QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів, які суттєво постраждали через війну.

Читайте також: Українські біопрепарати вперше представили на головному органічному польовому заході Європи

У серпні 2022 року Швейцарія виділила близько 100 млн гривень на підтримку господарств з виробництва молока в тих регіонах, що постраждали від бойових дій, а саме: в Чернігівській, Київській та Сумській областях.

31 січня 2023 року завершилася реалізація другої фази швейцарського гуманітарного проєкту, в межах якого молочні ферми Харківської області мали змогу отримати необхідні для забезпечення гігієни виробництва молока засоби.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

Новини за темою:  Український ШІ-стартап Crosscheck залучив $450 000: серед клієнтів — Kernel, Astarta та компанії зі США і ЄС

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також