Новини / Аналітика     21 грудня 2022 20:15

В Україні відзначають поступове дорожчання фуражної кукурудзи

З початку минулого тижня ціни попиту на фуражну кукурудзу зросли на 200-300 грн/т

Відповідно до даних ІА “АПК-Інформ”, в Україні з початку минулого тижня продовжують поступово зростати ціни на фуражну кукурудзу.

Так, недостатня кількість пропозиції якісної зернової на тлі стримування продажу аграріями, перспективи скорочення агровиробництва в країні наступного сезону та зростання собівартості вирощування продовжують надавати підтримку цінам.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Окрім того, ще близько третини кукурудзи в Україні лишається незібраною в полях, і побоювання відносно її якості також сприяють зростанню цін.

З початку минулого тижня ціни попиту на фуражну кукурудзу зросли на 200-300 грн/т і станом на 21 грудня фіксуються переважно в діапазоні 5000-6500 грн/т СРТ. За мінімальними і наближеними до них цінами закуповувати вдавалось лише невеликі обсяги зернової й найчастіше з високим показником вологи.

Читайте також: Стало відомо, які компанії заробили найбільше на експорті зерновим коридором.

Нагадаємо, 32,2 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів їх переробки відвантажила Україна за 9 місяців з початку війни. Першу позицію по постачанню займає кукурудза із 12,3 млн тонн, другу – пшениця із майже 7 млн тонн, третю розділили олія та ріпак – кожної відвантажено по 2,8 млн тонн.

Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

За період воєнного стану кількість підприємств – виробників продуктів тваринного походження, що має право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу, збільшилась до 418. Це на 33 виробники більше, ніж було на кінець зими цього року. Найбільше зросла кількість постачальників молокопродуктів – на 11, рибопродуктів – на 6 та равликів і продуктів з них – на 5.

USDA прогнозує у 2022/23 МР зменшення урожаю кукурудзи в Україні на 4,5 млн т до 27,0 млн т. У листопаді прогнозували 31,5 млн т. Водночас експорт кукурудзи з України, за даними аналітиків, збільшиться на 2 млн т, до 17,5 млн т. Кінцеві залишки зменшаться до 6,89 млн т, свідчать дані звіту USDA за грудень, пише Latifundist.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також