Новини / Садівництво     29 травня 2019 10:31

В Україні цього року прогнозують зростання ціни на малину

Експерти передбачають кардинальні зміни на ринку малини. Зростання потужностей із заморожування ягід в Україні вірогідно посилить у новому сезоні конкуренцію за сировину. Цей факт на тлі прогнозованого зниження пропозиції малини може привести до значного подорожчання цієї ягоди.

Про це повідомляє EastFruit.

Україна

Аналітики відзначають, що у 2018 р. виробництво малини в більшості господарств було відверто збитковим. Тож у 2019 р. уперше за тривалий час площі під малиною в Україні скоротилися, через що очікується зменшення обсягів урожаю цієї ягоди.

Читайте: Нові ринки замороженої ягоди, або Як українці допомогли здешевити виробництво смузі в Сінгапурі

Водночас в Україні зросли потужності із заморожування ягід у міжсезоння. За словами експертів, темпи цього зростання навіть перевершили очікування учасників ринку. Найімовірніше, така ситуація зумовить посилення конкуренції за сировину. Відзначають, що вже зараз заморожування суниці садової просувається швидкими темпами.

Зростання конкуренції за сировину на тлі ймовірного зниження пропозиції дає підстави очікувати, що малина помітно подорожчає. Аналітики вважають, що ціни на малину можуть повернутися на рівень 2017 р.($0,71 за кілограм).

Європа

Економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак розповів, що цього року зафіксовано значно менші площі під малиною в Європі. У 2017 і 2018 р. різко скоротили виробничі площі під малиною фермери Сербії, Боснії та Герцеговини, значно знизила обсяги виробництва малини і Польща.

Таким чином, у 2019 р. виробництво малини в Європі може помітно зменшитися.

«На тлі зниження запасів замороженої продукції світова ціна на заморожену малину цілком може відновитися до рівнів 2016 року, що дасть поштовх ціні на малину в Україні», – прогнозує Андрій Ярмак.

Landlord раніше повідомляв про те, що на експорті заморожених ягід та фруктів Україна заробила рекордні $80 млн.

Читайте також